iná akcia
prednáška / diskusia
Diskusia Loading: Love
Diskusia k výstave Loading:love, ktorá mapuje dejiny života LGBTI ľudí v štyroch krajinách v Strednej Európe. Ako si queer ľudia prejavovali lásky v neslobodných režimoch? Ako sa stretávali? 
Táto akcia sa konala v minulosti

Ako sa ich situácia zmenila po Nežnej revolúcii? Čo sme sa dozvedeli o živote LGBTI+ komunity v Česku, v Maďarsku? Budeme tiež hovoriť o tom, čo všetko sa zmenilo, odkedy ešte platili zákony trestajúce homosexualitu až po jej dekriminalizáciu a o ďalšom boji za získanie úplnej dôstojnosti v spoločnosti. 

Je už pre queer ľudí bezpečné sa na ulici bozkávať a držať sa za ruky, prezentovať sa v súlade so svojou rodovou identitou? 

Spoluorganizátorom podujatia je Múzeum mesta Bratislavy.

Diskusia sa uskutoční vo Faustovej sieni Starej radnice.

Sprievodné podujatie k výstave Loading: love, ktorá je na nádvorí Starej radnice do 3. marca. --> viac info

Odporúčame

Michal Heriban: Ja som placebo

29.5.2025 - 29.5.2025 / Štúdio 12

TIP

Dolce Vitaj 2025

12.3.2025 - 26.6.2025 / Bratislava

TIP

Divadlo SkRAT: Detox mental (Sprievodca suterénom vyššieho vedomia)

Ut 13.5.2025 / A4 - priestor súčasnej kultúry

TIP

Živijotéka vol. 40

So 31.5.2025 / Weranda

TIP