divadlo
Ujo Váňa

Ujo Váňa je prvou hrou, ktorú autor napísal priamo pre Moskovské umelecké divadlo s podtitulom Obrázky z vidieckeho života.

Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum premiéry:
17.04.2019, St

Téma hľadania zmyslu života a kríza stredného veku, sú dnes rovnako pálčivé ako pred sto dvadsiatimi rokmi, kedy bola napísaná. Práve pre túto nadčasovú rezonanciu sa Čechovove hry neustále uvádzajú na javiskách po celom svete. Hra je vystavaná na konflikte medzi ideálmi a skutočným, obyčajným životom.

Túžba, sklamanie, nenaplnené ambície a zbytočná nádej v lepšiu budúcnosť. Beznádej a pocit zbytočnosti, ktorá sprevádza človeka od chvíle, keď si uvedomí, že mu život preteká medzi prstami a nie je cesty späť. Sme znechutení svetom, v ktorom vo väčšine prípadov vládnu jedinci, čo sa nemôžu pochváliť ničím iným, len gloriolou úspechu, ktorý je založený hlavne na majetku a peniazoch. Práve tí sú, zdá sa, aj v dnešnom svete najdôležitejší a majú pocit, že môžu riadiť naše osudy.

Anton Pavlovič Čechov: Ujo Váňa
Réžia:
Marián Pecko
Obsadenie: Alexander Bárta, Božidara Turzonovová / Zuzana Kocúriková, František Výrostko a ďalší

Vstupenky za 17€ a 14€

Odporúčame

Kvapky spomienok

24.9.2025 - 26.9.2025 / Kino Lumière

TIP

Pozor naivné!

3.8.2025 - 31.1.2026 / Schaubmarov mlyn v Pezinku

TIP

Mňága a Žďorp (CZ) a Slobodná Európa

Pi 14.11.2025 / Majestic music club

TIP

Biela noc Bratislava 2025

3.10.2025 - 5.10.2025 / Bratislava

TIP