vážna hudba
Richard Clayderman (FR)
Svetoznámy francúzsky pianista Richard Clayderman vystúpi v Bratislave so svojím romantickým programom "From Paris with Love". Richard Clayderman, prezývaný „Princ romantiky“, prinesie slovenskému publiku svoje najznámejšie melódie aj nové aranžmány, ktoré dobyli srdcia poslucháčov po celom svete.
04.03.2026, St

Richard Claydermanpodľa Guinessovej knihy rekordov najúspešnejší klavirista na svete, vlastným menom Philippe Pagès, sa narodil v Paríži v roku 1953. Vďaka svojej nezameniteľnej hre na klavíri, ktorá spája klasickú techniku s ľahkosťou populárnych melódií, sa stal jedným z najúspešnejších inštrumentalistov na svete. Preslávil sa predovšetkým nahrávkou skladby „Ballade pour Adeline“, ktorá sa predala v desiatkach miliónov kópií a dodnes patrí medzi jeho najikonickejšie diela.

Počas svojej viac než 40-ročnej kariéry vydal vyše 1 300 skladieb, nahral viac než 1 000 albumov a jeho hudba prekročila hranice kultúr i kontinentov. Predal viac ako 90 miliónov nosičov a koncertoval vo viac ako 80 krajinách sveta.

Clayderman, ktorého prezývajú aj "Princ romantiky", je známy svojou schopnosťou spájať klasickú hudbu s modernými prvkami tak, že oslovuje celé generácie poslucháčov. Jeho koncerty sú nezabudnuteľným zážitkom – vizuálne aj emocionálne pôsobivým predstavením, ktoré zanecháva v srdciach divákov hlboký dojem.

Naživo zaznejú jeho najväčšie hity vrátane ikonickej "Ballade pour Adeline", ale aj výber z klasickej i filmovej hudby, spracovaný v jedinečných klavírnych aranžmánoch v doprovode 12-členného sláčikového orchestra.

Vstupné: predpredaj od 69€

 

Odporúčame

Betlehemy slovenských majstrov

5.12.2025 - 30.1.2026 / Hrad Červený kameň SNM

TIP

New York City Night Show

St 28.1.2026 / Red Cat Cabaret Club

TIP

Divadlo SkRAT: Pán Guláš. Zákony gravitácie

Ut 20.1.2026 / A4 - priestor súčasnej kultúry

TIP

Helmut Newton: Nehanebná krása

So 17.1.2026 / Kino Nostalgia

TIP