múzeum
Vodárenské múzeum
Devínska cesta č. 1 , 84110 Bratislava

Vodárenské múzeum prevádzkuje Bratislavská vodárenská spoločnosť, a. s. Budova pôvodnej čerpacej stanice v Karlovej Vsi z 19. storočia v ktorej sa múzeum nachádza je architektonický skvost Bratislavy.

Múzeum zachytáva významnú vodárenskú históriu hlavného mesta a je zároveň originálnym miestom pre semináre, konferencie či kultúrno-spoločenské i firemné podujatia. Neváhajte a zažite aj Vy eklektizmus zasadený do prírody.

Spoznajte bohatú históriu, rozvoj a technické zabezpečenie vodární od roku 1886. Príďte sa pozrieť ako vyzeral Podkolibský vodojem, v časoch svojej najväčšej slávy, ako sa rozvážal ľad pocelej Bratislave, alebo ako vyzeral secesný interiér prvej kanalizačnej čerpacej stanice.

Výstava je určená pre všetkých, ktorí sa chcú dozvedieť niečo viac o premenách Bratislavy počas 125 rokov i to, ako k týmto premenám prispela bratislavská vodáreň.

Záhrada a ihrisko 

Záhrada je riešená ako oddychový priestor s prevládajúcim prvkom vody a je pokračovaním expozície Vodárenského múzea. Záhrada má bezbariérové vstupy zo strany cyklotrasy pri Karloveskom ramene a zo strany Devínskej ulice. Pred hlavným vstupom je situovaný cyklopoint, drevené plató so stojanmi na bicykle. Súčasťou záhrady sú fontány s pitnou vodou.

Hlavná časť záhrady je venovaná deťom a pohybovým aktivitám. Na zavlažovanej tráve vznikla rovná plocha pre príležitostné športové aktivity. Záhrada prešla kompletnou rekonštrukciou v roku 2014 a pribudli v nej nové fontány, vyhliadková vodárenská veža, lavičky, osvetlenie, spevnené chodníky a nové hracie prvky. 

Otváracie hodiny záhrady
Hlavná sezóna (1.4. - 31.10.): od 6:00 hod. do 22:00 hod.
Vedľajšia sezóna (1.11. - 31.3.): od 7:00 hod. do 19:00 hod.