knižnica
iné miesto
Letná čitáreň Medická záhrada
Poľná, Bratislava
Letná čitáreň ponúka bohatý kultúrny program pre deti aj dospelých. V ponuke letnej čitárne nájdete takmer 50 titulov novín a časopisov v slovenskom, českom, anglickom, nemeckom a maďarskom jazyku, a bezplatné požičiavanie kníh v Staromestskom knižnom kolotoči. Knihy sú pravidelne doplňované. Služby sú bezplatné a vstup na podujatia je voľný.

program

Letná čitáreň pod záštitou starostky Starého Mesta Zuzany Aufrichtovej je otvorená pre všetkých obyvateľov i návštevníkov Bratislavy od 14. júna do 31. augusta, v pracovné dni od 10.00 do 18.00 a v sobotu od 10.00 do 14.00.

V spolupráci so združením Milujem knihy/Amo libris bude bohatý kultúrny program pre všetky vekové kategórie.

Najmenší návštevníci sa môžu tešiť na divadelné predstavenia, ktoré vznikli na motívy rozprávkových kníh, zážitkové čítania z nových detských kníh.

Dospelí návštevníci sa počas cyklu Čítanie v tráve stretnú so slovenskými autormi. Pre milovníkov starej Bratislavy a jej histórie je určený cyklus Rozprávanie o Bratislave.

Trápi vašich senior mobil? Tak práve pre nich sú určené obľúbené konzultácie k práci s mobilom pod vedením lektora.

Novinkami tohto leta budú SWAPy kníh, spoločenských hier a oblečenia i jazykové konverzácie Language Exchange, ktoré organizujeme v spolupráci so združením Kupodivu, ale aj interaktívny koncert pre deti s Notovým Dannym.

Čaká vás príjemný relax v tieni stromov a rôznorodý kultúrny program. 

Letná čitáreň je umiestnená pri východnej bráne (vchod z Poľnej ulice). Služby sú bezplatné a vstup na podujatia je voľný. Ďakujeme za dodržiavanie aktuálnych hygienických opatrení.