knižnica
iné miesto
Letná čitáreň Medická záhrada
Poľná, Bratislava
Staromestská knižnica Vás pozýva do altánku Letnej čitárne v Medickej záhrade. 18. ročník tradičnej a obľúbenej akcie prinesie aj počas tohto leta množstvo podujatí s cieľom vytvoriť pohodovú atmosféru v parku pre všetky vekové kategórie.

Letnú čitáreň môžete navštíviť od 19. 6. do 31. 8. 2023, v pracovné dni od 10.00 do 18.00 a v sobotu od 10.00 do 14.00.

V ponuke nájdete takmer 70 titulov slovenských aj cudzojazyčných novín a časopisov. Nebudú chýbať ani tituly pre malých čitateľov. 

V knižnom domčeku budú celé leto cirkulovať knihy, ktoré dostanú druhú šancu – môžete si ich požičať alebo aj nechať. Ak máte doma knihy, ktoré už nečítate, prineste ich do knižného domčeku a podeľte sa o ne s ďalšími čitateľmi.

Staromestská knižnica pripravuje v spolupráci so združením Milujem knihy/Amo libris bohatý kultúrny program pre všetky generácie.

Najmenších návštevníkov čakajú divadelné predstavenia na motívy kníh, tvorivé dielničky s RC Prešporkovo či obľúbená burza knižiek a hračiek a projekcie animovaných filmov.

Slovenských autorov stretnete počas cyklu Čítanie v tráve, nebudú chýbať finalisti Anasoft litera a hudobno-poetické pásmo.

Pre milovníkov starej Bratislavy a jej histórie je určený cyklus Rozprávanie o Bratislave. Viac o živote v Prešporku sa dozviete od Juraja Hradského, Vladimíra Tomčíka, Ivora Švihrana a Zsolta Lehela.

Prostredníctvom cestovateľských prezentácií sa môžete vyberať za hranice Slovenska či Európy, dozviete sa aj o zvykoch našich predkov. 

Staromestská knižnica myslí aj na seniorov – môžu sa zdokonaliť v práci s mobilným telefónom a získať tipy na bezpečný život. Pre starých rodičov a vnúčatá pripravuje Kreatívny Klub Luna medzigeneračný festival Spolu a Naplno.

Príďte si oddýchnuť, príďte sa zabaviť, príďte sa poučiť.

Letnú čitáreň nájdete pri východnej bráne (vchod z Poľnej ulice).

Služby sú bezplatné a vstup na podujatia je voľný.

---

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.