klub
HPK - Hopkirk club
Karpatská 2, 81105 Bratislava
HPK - Hopkirk club sa nachádza na prvom poschodí historickej budovy YMCA na rohu Šancovej a Karpatskej. Priestor je rozdelený na loungeovú časť, barovú časť, a tanečný parket. Súčasťou priestoru je aj letná terasa.

Špecialita - v Hopkirku nájdete najširší výber absinthov v Bratislave.

Budova YMCA vznikla ako prvé sídlo organizácie YMCA v Európe. Bola vďaka podpore baróna Juraja von Schulpeho. Po prvej svetovej vojne daroval tento pozemok organizácii YMCA, v roku 1920 sa položil základový kameň a už v roku 1923 dokončený projekt odovzdali dvaja na Slovensku etablovaný český architekti J. Grossman a A. Balán.

Budova už od začiatku slúžila ako spoločenský dom, kde ľudia trávili svoj voľný čas. Po čase sa organizácia dostala do nemilosti a jej majetok sa skonfiškoval. V roku 1945 pri prechode frontu bola v budove umiestnená poľná nemocnica, neskôr sa v jej priestoroch nachádzalo kino.

Dnes funguje budova YMCA taktiež ako kultúrne centrum, okrem HPK sa v nej nachádza priestor súčasnej kultúry A4 aj s barom, divoký rock'n'rollový a punkový klub Randal, a koncertná sála MMC - Majestic music club