galéria
iné miesto
Artisan
Panská 4, 81101 Bratislava
Artisan sídli v obchodných a výstavných priestoroch na Panskej 4. Jeho hlavnou aktivitou je poriadanie on-line aukcií a komisionálny predaj diel výtvarného umenia a starožitností. Artisan vo svojich výstavných priestoroch organizuje aj predajné výstavy. Súčasťou Artisanu je aj Slovenský syndikát znalcov umenia Ars Legis.

V novootvorenej expozícií pre vás Artisan pripravil aj luxusný výber starožitného nábytku a umeleckých remesiel.  Vystavené predmety si môžete zakúpiť priamo na mieste, priebežne sa dopĺňajú aj do online obchodu.

Artisan poskytuje aj poradenstvo pri zariaďovaní kancelárskych a bytových priestorov.

---

Spoločnosť Artisan bola založená roku 1990 v Bratislave, ako prvé súkromné starožitníctvo so sídlom v Starom meste na Rybárskej bráne. Jeho ponuka bola však od počiatku oveľa širšia: zahrňovala aj výtvarné umenie stredoeurópskej proveniencie.

V roku 1996 zakladá majiteľ Artisanu Gabriel Herczeg aukčnú spoločnosť SOGA, preto aktivity Artisanu postupne utlmuje. Od roku 2002 je Artisan už len dcérskou spoločnosťou SOGY, kde odborne garantuje aukčnú ponuku starožitných predmetov. Od roku 2017 zakladá Artisan filiálny obchod na predaj starožitností na Laurinskej pod vedením Beaty Herczegovej.

Artisan obnovuje svoju činnosť v júni 2020. Jediným majiteľom ostáva Gabriel Herczeg, do spoločnosti prichádza Ján Abelovský, potom čo ukončil vyše dvadsaťročné pôsobenie v SOGE.

Klik pre viac info o zakladateľoch Artisanu

Obchodná dramaturgia:       

Na našom trhu s umením sa najlepšie obchoduje hornouhorské umenie rozhrania storočí, diela osobností moderny Slovenska a naše maliarstvo a sochárstvo po roku 1945 a tiež súčasné slovenské umenie.

V ponuke sú aj kvalitné diela  maďarského a českého maliarstva 19. a prvej polovice 20. storočia, európskeho umenia 17.- 19. storočia a svetového umenia 20. storočia.  

Do online aukcií, či komisionálneho predaja Artisan nezaraďuje na sprostredkovanie predaja čokoľvek. Posudzuje sa, či ponúkané dielo zodpovedá kritériám umeleckej kvality, a predajnosti.