letný festival
Tužina Gro(o)ve 2023

Prírodný areál Hatalisko v obci Tužina opäť privíta predstaviteľov slovenskej a českej alternatívnej scény na 8. ročníku multižánrového festivalu Tužina Gro(o)ve 2023.

Táto akcia sa konala v minulosti

Návštevníkom sa na dvoch pódiách predstavia domáci i zahraniční interpreti a hudobné formácie, ako napríklad Berlin Manson, Ty syčáci s Petrom Vášom (CZ), Sépie z hor (CZ), Ježíš táhne na Berlín (CZ), Kapre, Vojdi, Srnka, Chór vážskych muzikantov, Ľahká múza, Acid Row (CZ), Felix, Bedña, ZOO and aquarium a iní.

Tretí samostatný stage Elektrocentrála opäť prinesie nonstop maratón elektronickej hudby spojený so  skvelým audio-vizuálnym zážitkom.

Sprievodný program už tradične zahŕňa remeselný a handmade trh Gro(o)ve market. Cestovateľským kinom návštevníkov svojimi cestami prevedú hornonitrianski dobrodruhovia Joži a Pali a na 20-ročnom bicykli Michal Gordiak. V sobotu ráno privítame nový deň rannou jogou a prípadným osviežením na pláži, ktorú pre vás každoročne starostlivo opravujeme a čistíme. Autorskú  tvorbu poézie mladých talentov z Trnavy a jej okolia i neokolia predstaví alternatívna kultúrna komunita SpodNás.

Pre deti máme pripravené Divadlo Trubadúri a ich divadielko O Snehulienke, ale tešiť sa môžu aj na workshop výroby plošných bábok počas sobotňajšieho dňa. Na Hatalisko opäť zavíta Potulná galéria Juraja Čarného s hudobným vystúpením Mateja Táleho. Novinkou bude interaktívna výstava fotografky Vandy Mesiarikovej s názvom Deleted Land.

Genius loci vytvára nádherný prírodný areál obklopený Strážovskými vrchmi a Malou Fatrou. V spojení s programom festivalu Tužina Gro(o)ve a atraktívnou gastrozónou je ideálnym miestom na rozmanité kultúrne zážitky, ale aj oddych pre všetky vekové kategórie. Bezplatné stanovanie v stanovom mestečku poskytuje tiché miesto na poriadny spánok, pričom do centra festivalu nemusíte nachodiť kilometre.

Oficiálna stránka festivalu

Vstupné: predpredaj 30€ / ZŤP 15€ 

Deti do 150 cm - vstup zdarma, v sprievode rodiča.

Odporúčame

Komentovaná prehliadka: V oku búrky. Umenie secesie na Ukrajine

Št 22.8.2024 / Slovenská národná galéria Bratislava

TIP

Giovanni Segantini

6.6.2024 - 22.9.2024 / Bratislavský hrad

TIP

Letné svetlo a potom príde noc

Ut 13.8.2024 / GMB - Mirbachov palác

TIP

Klimt & Bozk

28.7.2024 - 29.7.2024 / Kino Lumière

TIP