letný festival
Punkáči deťom 2023

Punkáči Deťom je hudobno-spoločenský letný festival. Hlavným motívom festivalu je benefícia - každým rokom sa časť tržieb zo vstupného odovzdáva ako výťažok na pomoc deťom v núdzi prostredníctvom OZ Punkáči Deťom. Festival sa sústreďuje predovšetkým na žánre punk, rock, HC, metal, ska, reggae a rockabilly.

23.08.2023, St - 26.08.2023, So
Camping Opatovce

Jadrom festivalu je hudobný program. Punkáči Deťom sa pýšia zvučnými menami v line-upe zo zahraničnej i domácej scény. Festival sa sústreďuje predovšetkým na žánre punk, rock, HC, metal, ska, reggae, rockabilly a ich rôzne odnože. V tomto hudobnom zameraní ide o najväčší festival svojho druhu na Slovensku, každoročne upevňujúci a rozširujúci komunitu ľudí, ktorým je blízka hudobná dramaturgia a myšlienka festivalu.

Potvrdení účinkujúci:

Houba (CZ, punk) / Konflikt (SK, punk) / Lion’s Law (FR, punk) / Crim (ES, punkrock) / Los Fastidios (IT, punk) / Berlin Manson (SK, postpunk) / Degradace (CZ, punkrock) / Maid of Ace (UK, punk) / Muerti (CZ, punk) /Nežfaleš (CZ, punk) / Staré Pušky (CZ, punk) / Supertesla (CZ, rock) / The Baboon Show (SWE, rock) / Totální nasazení (CZ, punk) / Vision Days (CZ, punk) / RROR (SK, rock'n'roll) / Hill Billy Moon Explosion (SWI, rockabilly)

Nosnými témami festivalu sú porozumenie, inklúzia a solidarita medzi rôznorodými sociálnymi skupinami. V neposlednom rade i aj o rozširovanie povedomia o punkovej subkultúre, o hodnotách tolerancie, empatie a vzájomnej podpory.

Dôležitou zložkou festivalu je spoločenský presah prostredníctvom stánkov a prednášok neziskových organizácií, ktoré sa angažujú v riešení akútnych spoločenských problémov. Medzi návštevníkmi festivalu sa tak šíri i spoločenská osveta, ktorej myšlienky môžu následne realizovať i v širšom spektre za hranicami komunity. 

Oficiálna stránka

Vstupné: 20€ - 126€

*Hlavnými myšlienkami festivalu sú benefícia a solidarita. Výťažok zo vstupného sa prostredníctvom občianskeho združenia odovzdáva deťom v núdzi. Návštevníci festivalu zakúpením lístka priamo prispievajú na pomoc deťom.

Odporúčame

Už jsme doma (CZ) + Zabiť Františka

Št 30.3.2023 / Kulturák

TIP

Hans Zimmer Live

Ut 6.6.2023 / Zimný štadión Ondreja Nepelu (Slovnaft Aréna)

TIP

Slávnosť hliny - Keramická Modra 2023

12.5.2023 - 13.5.2023 / Modra

TIP

BRaK - Bratislavský knižný festival 2023

2.6.2023 - 4.6.2023 / Nová Cvernovka

TIP