festival
letný festival
Punkáči deťom 2023

12.ročník hudobno-spoločenského letného festivalu, ktorého hlavným motívom je benefícia. Každým rokom sa časť tržieb zo vstupného odovzdáva ako výťažok na pomoc deťom v núdzi prostredníctvom OZ Punkáči Deťom. Festival sa sústreďuje predovšetkým na žánre punk, punkrock, ska, reggae a rockabilly.

Táto akcia sa konala v minulosti

Jadrom festivalu je hudobný program. Punkáči Deťom sa pýšia zvučnými menami v line-upe zo zahraničnej i domácej scény. Festival sa sústreďuje predovšetkým na žánre punk, rock, HC, metal, ska, reggae, rockabilly a ich rôzne odnože. V tomto hudobnom zameraní ide o najväčší festival svojho druhu na Slovensku, každoročne upevňujúci a rozširujúci komunitu ľudí, ktorým je blízka hudobná dramaturgia a myšlienka festivalu.

Potvrdení účinkujúci:

U.K. Subs (UK, punkrock) / Cockney Rejects (UK,punk) / Paddy and the Rats (HU, punk) / The Hillbilly Moon Explosion (SWI, rockabilly / Maid of Ace (UK, metal) / Houba (CZ, punk) / Konflikt (SK, punk) / Lion’s Law (FR, punk) / Crim (ES, punkrock) / Los Fastidios (IT, punk) / Berlin Manson (SK, postpunk) / Degradace (CZ, punkrock) / Maid of Ace (UK, punk) / Muerti (CZ, punk) /Nežfaleš (CZ, punk) / Staré Pušky (CZ, punk) / Supertesla (CZ, rock) / The Baboon Show (SWE, rock) / Totální nasazení (CZ, punk) / Vision Days (CZ, punk) / RROR (SK, rock'n'roll) a ďalší 

Nosnými témami festivalu sú porozumenie, inklúzia a solidarita medzi rôznorodými sociálnymi skupinami. V neposlednom rade i aj o rozširovanie povedomia o punkovej subkultúre, o hodnotách tolerancie, empatie a vzájomnej podpory. Súčasťou festivalu sú aj stánky neziskových organizácií, ktoré sa angažujú v riešení akútnych spoločenských problémov. Medzi nimi budú napríklad Združenie Storm, Lesoochranárske združenie Vlk a iné.

Dôležitou zložkou festivalu je spoločenský presah prostredníctvom stánkov a prednášok neziskových organizácií, ktoré sa angažujú v riešení akútnych spoločenských problémov. Medzi návštevníkmi festivalu sa tak šíri i spoločenská osveta, ktorej myšlienky môžu následne realizovať i v širšom spektre za hranicami komunity. 

Festival Punkáči Deťom sa v rokoch 2019-2022 konal na známom letisku v meste Trenčín. Aktuálny ročník sa však vráti do pôvodného areálu v kempingu na rybníkoch v obci Opatovce pri Trenčíne. “Mnohí fanúšikovia si pôvodné miesto konania festivalu obľúbili. Je prírodnejší, útulnejší a v dobrom slova zmysle “punkovejší” než letisko, medzičasom dokonca prešiel renováciou. Oproti predošlým ročníkom na rybníkoch pribudne aj B-stage a ďalšie atrakcie.” tvrdí zakladateľ festivalu Andrej Siget.

Oficiálna stránka

Vstupné: predpredaj 25€ - 140€

*Hlavnými myšlienkami festivalu sú benefícia a solidarita. Výťažok zo vstupného sa prostredníctvom občianskeho združenia odovzdáva deťom v núdzi. Návštevníci festivalu zakúpením lístka priamo prispievajú na pomoc deťom.

Odporúčame

Vladimir 518 & Sifon (CZ)

Št 19.10.2023 / Slovenská národná galéria Bratislava

TIP

Vegánske hody 2023

Ne 8.10.2023 / Stará tržnica

TIP

Generácia Z: Fantomas

Ne 15.10.2023 / DPOH

TIP

A.M.O. 20 rokov koncert + hostia

Pi 24.11.2023 / Majestic music club

TIP