letný festival
Lodenica 2019

Rodinný festival pre priaznivcov country, folku, trampskej muziky a dobrej nálady. Headlinermi budú Čechomor a T. Rex.

Táto akcia sa konala v minulosti

21. ročník festivalu Lodenica sa nezadržateľne blíži! 29. až 31. augusta sa v Autocampingu Lodenica v Piešťanoch na troch pódiach predstaví rocková legenda T – Rex, Čechomor, Banjo Band Ivana Mládka, Arzén, František Nedvěd, Vlasta Redl, Gladiator, Žalman, Fleret, Kamelot, Plavci, Allan Mikušek, Bukasový masív a mnohé ďalšie. Okrem hlavnej scény sa môžu fanúšikovia tešiť na Komornú scénu, ktorá bude tento rok o objavovaní!

Fanúšikovia country, rockovej či folkovej piesne sa tento rok stretnú na festivale Lodenica 29. až 31. augusta. Okrem hlavného pódia je veľmi obľúbená Komorná scéna, ktorej hlavným poslaním je poskytovať priestor umelcom a zoskupeniam komorných a akustických žánrov. Popri už osvedčených stáliciach sa na scéne každý rok objavujú nové mená a inak tomu nebude ani tento rok.

Po niekoľkých rokoch sa na pódiu Komornej scény opäť predstaví aj pesničkár s čistým hlasom, srdcom a dušou, Janko Majerčík. V poslednom období síce hráva so skupinou Tosuoni, no na Lodenici sa predstaví vo svojej typickej pesničkárskej podobe. Svoju premiéru zažije vo štvrtok aj skupina Bez Pardónu s vynikajúcou speváčkou Beátou Cipovou, ktorá predstaví šansóny Rie Ferčákovej v novej podobe.

Piatkový program sa začne od 11:00 klasickou textárskou tvorivou dielňou pod vedením Slávka Janouška. Dielňa je otvorená všetkým textárom a aj tým, ktorí by sa tomu chceli začať venovať, no nevedia ako. Pre najmenších si hneď popoludní, pripravil pesničkár Miro „Jilo“ Šmilňák  Pesničkohry pre deti, na ktorých sa deti a ich rodičia určite dobre zabavia.  

Pri pohľade do minulosti si organizátori uvedomili, že spomedzi akustických žánrov na Komornej scéne ešte nezaznel jeden z najikonickejších a tým je flamenco. Skupina Ponte Pardo je pripravená zahrať a roztancovať návštevníkov Komornej scény. Nemožno opomenúť najväčšieho folkového dobráka Montyho, ktorý sa predstaví opäť so svojou Nekapelou. Finále piatkového programu bude patriť žijúcej folkrockovej legende Edovi Klenovi a jeho vysoko energetickým Klenotom.

Program
Allan Mikušek
Arzén
Banjo Band
Bukasový masív
Čechomor
Desmod
Fleret
František Nedvěd
Gladiator
Kamelot
Pavel žalman
Plavci
Rangers
T-Rex
Viera Martinová
Vlasta Redl
Žalman

a ďalší

Oficiálna stránka

--------

Cena vstupeniek:
20 € - jednodňová vstupenka (štvrtok 29.8., piatok 30.8. a sobota 31.8.)
30 € - permanentka 
70 € - VIP vstupenka/permanentka 

VIP vstupenka zahŕňa: tribúna, parkovanie, klimatizovaný / vykurovaný stan, v ktorom sa bude vo večerných hodinách podávať studené a teplé jedlo

Deti do 10 rokov (vrátane) majú vstup zdarma (vstup povolený len po predložení príslušného preukazu, napr. kartička poistenca dieťaťa) 
ZŤP: 15€ (vstupenky je možné zakúpiť len na mieste festivalu  po predložení príslušného preukazu, vstupenka je platná na celé trvanie festivalu). Doprovod si hradí plnú sumu.


Odporúčame

Svätý Peter a pápežské baziliky Ríma 3D

Ut 26.11.2019 / Kino Mier Modra

TIP

De Staat

St 23.10.2019 / Nová Cvernovka

TIP

Do divočiny

13.5.2019 - 30.4.2020 / Schaubmarov mlyn v Pezinku

TIP

When Saints Go Machine + NVMERI

St 23.10.2019 / Ateliér Babylon

TIP