Kiosk je prehliadkou aktuálnych produkcií slovenskej nezávislej divadelnej a tanečnej scény. Dramaturgia festivalu sa zameriava na divadlo, tanec a široko chápané performatívne umenie, ktoré originálnou a objavnou formou rieši aktuálne obsahy.
Pozývame autorov s odvahou hľadať, byť autentický, pravdivý, autorský a aktuálny. Prezentujeme tvorcov so záujmom kriticky myslieť o svete.
Našou ambíciou je tak podnietiť a podporovať vznik nových umeleckých foriem na slovenskej scéne.
Program
27. 7. 2023
17.00 Rosenfeldov palác - záhrada
tanečná performance
Eva Urbanová/body2022: Anomalie (35′) *
english friendly
18.00 Stanica, S1
filmy - Farma v jeskyni: Commander (35’) , D’Epog: Nic Moc (18’)
19.00 Telocvičňa, ZŠ Hliny VIII, Lichardova
súčasný tanec
B. Rekemová, B. Bulens: Attracted by Repulsion (24’) *
no language barrier
19.00 Stanica, S1
performatívna prednáška
Adam Dragúň, Olga Ciężkowska: Čo robiť? (50′)
slovak and polish language
21.00 Nová Synagóga
poetický tanec dychom a dýchajúci muzikál
T.I.T.S.: There is Something in the Air *
no language barrier
22.00 Nová Synagóga - bar
Akustický koncert: Ian Mikyska + Inger Hannisdal
párty *
no language barrier
28. 7. 2023
09.30 Odchod zo Žiliny do Stráňav
10.00 – 16.00 krajina medzi Višňovým a Stráňavami
performatívny výlet
Unkulunkulu: escapescapescape
no language barrier
11.00 Ruiny Žiliny
prezentácia workshopu, prechádzka mestom
Walking for ruins on ruins with ruins
slovak language
13.00 les pri Stráňavách
performatívna prechádzka lesom
Jakob Jautz: Traces (40′) *
english friendly
(odchod autobusu zo Žiliny: 12.30)
15.00 Stanica, S1
súčasný tanec
Fresh Energy (45′)
no language barrier
15.00 Telocvičňa, ZŠ Hliny VIII, Lichardova
súčasný tanec
Beáta Rekemová, Bente Bulens: Attracted by Repulsion (24’) *
no language barrier
16.00 Hlinkovo Námestie
melodramatická báseň robošov
Duo Kyseli Krastafci: Show robošov – Umelci k lopatám! (Art is Work) (60′)
small language barrier
17.30 Nová Synagóga
divadelná inscenácia
Olga Ciężkowska, Adam Dragúň: Last time my parents were in the Komuna Warszawa (90’) *
polish and slovak language
19.30 Odchod autobusov do Hornej Marikovej
20.00 Hájovňa
performatívna inštalácia
Miriam Budzáková, Simone Lorenzo Benini: With their virgin eyes, gambling on the Milky Way of a home-made tombola (50′) *
no language barrier
20.30 Horná Mariková, SKI Ráztoka
dokumentárna opera pre lyžiarsky svah v lete a klony
Miro Tóth: Nulanus (60’) *
english friendly
21.30 Nová Synagóga
performatívna prednáška
Adam Dragúň, Olga Ciężkowska: Čo robiť? (50′) *
slovak and polish language
22.30 Smer Klub 77
koncert
Josefina Dusk *
23.15 Smer Klub 77
párty
29. 7. 2023
10.30 Odchod zo Žiliny do Stráňav
11.00 – 15.00 krajina medzi Višňovým a Stráňavami
inscenovaný zážitok, performatívny výlet
Unkulunkulu: escapescapescape
english friendly
11.00 Stanica - park
pohybový workshop
Jana Tereková: Normal repetitive behaviour
no language barrier
11.00 Považská galéria umenia
performatívna inštalácia
Yuri Korec & Co.: Vystaviť sa telu 2: Ne-činnosť
no language barrier
12.00 Stanica, S1
filmy - Farma v jeskyni: Commander (35’), D’Epog: Nic Moc (18’)
12.30 les pri Stráňavách
performatívna prechádzka lesom
Jakob Jautz: Traces (40′)
english friendly
13.00
divadelné posedenie pri čaji
Studenti pro Ukrajinu: Language Barrier Equal
no language barrier
14.00 Kultúrny dom Stráňavy
monodráma
Innenhof: Dedina (60’) *
slovak language
15.00 Odchod zo Stráňav do Žiliny
16.00
divadelné posedenie pri čaji
Studenti pro Ukrajinu: Language Barrier Equal
no language barrier
16.00 Hájovňa
performatívna inštalácia
Miriam Budzáková, Simone Lorenzo Benini: With their virgin eyes, gambling on the Milky Way of a home-made tombola (50′)
no language barrier
17.00 Stanica, S1
súčasný tanec
Fresh Energy (45′)
no language barrier
17.00 Považská galéria umenia
vernisáž umenia
Výstava (U)vidíme
slovak language
19.00
divadelné posedenie pri čaji
Studenti pro Ukrajinu: Language Barrier Equal
no language barrier
19.00 Stanica - pod Rondlom
Ekoteroristická inscenace – ale jenom jako
Lachende Bestien: Kohlhaas (podle Heinricha von Kleista) *
czech and slovak language
21.00
monodráma
D’Epog: Handsfree *
czech language
22.00 Nová Synagóga
tanečná udalosť
Robie Legros: Dear Shelter *
english friendly
22.00 Stanica
párty
30. 7. 2023
10.00 Stanica, S1
nonverbálne bábkové divadlo
Fras: Medař (45′)
no language barrier
11.00 Považská galéria umenia
monodráma
D’Epog: Handsfree
czech language
12.00 Nová Synagóga
tanečná udalosť
Robie Legros: Dear Shelter *
english friendly
13.00 Stanica, S1
nonverbálne bábkové divadlo
Fras: Medař (45′)
no language barrier
13.00 Nová Synagóga
Záverečná diskusia o festivale.
Inštalácie a workshopy
Ruiny Žiliny
workshop
Training for Ruins on Ruins with Ruins
sprievodkyne: Katarína Marková, Milo Juráni
Stanica - ateliér
workshop internetovej platformy MLOKi
Píš ako tancujú
Rôzne miesta Žiliny
vizuálna inštalácia
Viliam Fedorko: Solárne pole
Vstupné: permanentka v predpredaji: 39€ (dospelé, bez zliav) a 30€ (študentské, učiteľské, materské, otcovské, dôchodcovské) / permanentka na mieste: 42€ a 33€ // jednotlivé predstavenia: 9€ / 6€ (dospelí / študenti)
Viac informácií nájdete na oficiálnej stránke festivalu.