letný festival
Hviezdne noci: good morning Bytča 2023

Pestrý hudobný výber zahraničných i lokálnych interpretov zasadený do kulís malomesta a atraktívnych priestorov pozýva návštevníkov prebúdzať sa do festivalového leta práve v Bytči.
 

Táto akcia sa konala v minulosti

Dlhoročná ambícia festivalu a kolektívu Hviezdnych nocí je prinášať nepočuté a bezhraničné hudobné produkcie na perifériu Slovenska a s tým súvisí i vkladanie do netradičných koncertných priestorov.

Na festivale sa k hlavným industriálnym priestorom Ladovne pridá kaplnka Sobášneho paláca alebo areál zámku. Pôjde o kontrastný mix nielen v rámci žánrov a umelcov, ale i priestorov rozmiestnených po meste, ktorým sa ponesie atmosféra dobrého rána.

„Chceme rozšíriť naše aktivity a strhnúť nálepku toho, čo by mali Hviezdne noci byť a ako by mali znieť. Chceme byť hluční i stíšiť sa. Vstúpiť všetci spolu do leta, v Bytči. “

Program:

Headlinermi programu budú vystupujúci z dvoch opozít. Naima Bock, príde z centra európskej hudobnej scény - z Londýna, so svojím mixom britského folku a jemného indie pesničkárstva. Predstaví svoj debutový album Giant Palm, ktorý minulý rok vyšiel na labely SubPop a patril k najsilnejším nahrávkam londýnskych skupín točiacich sa okolo súčasného revivalu folku vedľa skupín ako caroline alebo Black Country, New Road. 

Cieľom festivalu nie je len závislosť na headlineroch, ale i predstavovanie mladých umelcov či prichádzať s čo najširším spektrom umelcov. Silnú líniu v programe tvorí viacero silných ženských performeriek - po rokoch sa do Ladovne vráti pesničkárka Amelie Siba, jeden z najsilnejších artpopových releasov posledných rokov na Slovensku uvedie v Londýne usadená hudobníčka DASA a pulzujúcu ukrajinskú elektronickú scénu tentokrát na festivale zastúpi Maryana Klochko, ktorú nájdete aj vo výbere európskej platformy SHAPE+. 

Žánrové spektrum značne rozšíri duo Zaffer 9 kombinujúce prvky techna, witch housu alebo glitchcoreu a folkový drone projekt Line Gate. K nim sa so svojim špecifickým gitarovým ambientom pridá Tomáš Niesner. Ten priblíži svoj silný minuloročný album Bečvou.

K novým menám a mnohým slovenským premiéram pribudnú aj autori úzko spojený s našou činnosťou. So svojim pestrým katalógom vystúpi Autumnist alebo producent rastúci spolu s Hviezdnymi nocami - Bulp.

Kompletný program bude doplnený v priebehu najbližších mesiacov.

Vstupné: od 28€ / ZŤP 20€ 

Odporúčame

Komentované prehliadky budovy YMCA

Št 15.8.2024 / YMCA

TIP

Percussion Collective

So 3.8.2024 / Sad Janka Kráľa

TIP

Spiritual Front (ITA)

Št 13.6.2024 / Koncertné štúdio Slovenského rozhlasu

TIP

Viva Musica! 2024

4.7.2024 - 15.8.2024 / Bratislava

TIP