letný festival
FLAAM festival 2019
6. ročník FLAAM festivalu sa bude po prvýkrát počas dvoch dní: 16. – 17. augusta v outdoorovom kultúrnom centre Hidepark v Nitre.
Táto akcia sa konala v minulosti

V intímnej atmosfére vďaka obmedzenej kapacite na 1000 návštevníkov sa na Flaame 2019 predstaví až 22 účinkujúcich: napríklad hviezdny britský producent Iglooghost, americký pesničkár Low Roar, kultová španielska kapela Seward či slovenskí Katarzia & Pjoni, Bad Karma Boy a FVLCRVM.

Line-up:
Iglooghost (UK) / Low Roar (US) / Seward (ES) / Fenster (DE) / Katarzia & Pjoni (SK) / Mucha (CZ) / Bad Karma Boy (SK) / FVLCRVM (SK) / LUVVER (SK) / Katarína Máliková (SK) / Isama Zing (SK) / Karpov Not Kasparov (RO) / Market (CZ) / 1flfsoap (CZ) / Eva Porating (SK) / The High Corporation (CZ) / Ariana (CZ) / ManMachine (HR) / Nada El (SK) / Still Sparkling (SK) / Bilčo (SK)

Oficiálna stránka festivalu

----------

Kapacita je obmedzená.
Vstup: do 15.5. 15€ / do 15.7. 20€ / do 15.8. 25€ / na mieste 29€


Hravosť a drzosť v intímnej atmosfére len s ďalšou tisíckou ľudí. Nitriansky FLAAM za päť rokov svojej existencie vyrástol na jeden z najzaujímavejších letných festivalov na Slovensku a aj tento rok sľubuje jedinečný zážitok. Jeho organizátori rozšírili program na dva dni a okrem toho najlepšieho z česko-slovenskej alternatívnej scény prinesú na Slovensko niekoľko zaujímavých zahraničných mien. 16. a 17. augusta prídu do Nitry hviezda ostrovnej elektronickej scény Iglooghost, americký pesničkár Low Roar, španielska ikona Seward či slovenskí Katarzia, FVLRCVM a Bad Karma Boy.

„Na Slovensku podľa nás chýba malý a intímny festival, na ktorom okrem slovenských a českých kapiel dostanú priestor aj zaujímavé mená z nezávislej svetovej scény. Tak to chceme napraviť,” hovorí šéfdramaturg festivalu Marián Tesák. V zahraničí sú podobné festivaly bežné, organizátori Flaamu sa inšpirovali najmä českým festivalom Beseda u Bigbítu či britskými “boutique” festivalmi ako Barn On The Farm alebo In The Woods. Tie majú vďaka obmedzenej kapacite jedinečnú intímnu atmosféru a sú v mnohom odvážnejšie ako iné lokálne festivaly.

FLAAM je preto skvelou správou pre všetkých fanúšikov nezávislej hudby a umenia, ktorí neobľubujú davy na veľkých festivaloch - má totiž striktne obmedzenú kapacitu na 1000 návštevníkov. Ako bude teda vyzerať tohtoročný FLAAM?

Odporúčame

Martin Benka

1.1.2020 - 31.12.2020 / Historické múzeum SNM

TIP

Emma

Po 10.8.2020 / Kino Mladosť

TIP

Blues na Lodi: Sitra Achra

Ne 13.9.2020 / Divadlo v podpalubí

TIP

Bohemian Rhapsody

7.8.2020 - 12.8.2020 / Cinema City Aupark

TIP