kurz / workshop
Self-hosted meetup

Veľké spoločnosti (ako napr Google) nám poskytujú rôzne cloudové služby (súbory, kalendár, kontakty, dokumenty formuláre…) výmenou za to, že nás špehujú. Je možné využívať podobné služby bez toho aby nás niekto špehoval? Ako sa to dá dosiahnuť?

 

Táto akcia sa konala v minulosti

Na úvod si vysvetlíme myšlienku self-hosted a ukážeme nejaké riešenia, potom bude nasledovať diskusia. Podiskutujeme na tieto témy: aký software a hardware môžeme využiť, skúsenosti, výhody/nevýhody…

Event je zameraný na ľudí, ktorí by sa chceli ochrániť od špehovania a pritom nestratiť tieto služby ale aj pre ľudí, ktorí to tak už robia a majú záujem sa podeliť. Tiež predstavíme projekt, ktorý by mal self-hosted cloud sprístupniť širšej skupine ľudí. Ak vás projekt zaujme, budete mať príležitosť sa k projektu pridať.

Pokiaľ používate niektoré self-hosted riešenia a chceli by ste sa podeliť aj formou krátkej prezentácie (10-15 minút) so screenshotmi/videom, prosím kontaktujte martin.habovstiak@paralelnapolis.sk so stručným popisom a screenshotmi/videami.

Zatiaľ plánované ukážky: Nextcloud, možno OnlyOffice, Node Red, Kuppalista, pár slov k LNP/BP (Lightning Network/Bitcoin) nodom. Hardware: Raspberry Pi, Renegade (Elite), Odroid H2

Akciu a všetky informácie o nej pridal na Citylife.sk priamo organizátor Paralelná Polis. Redakcia nezodpovedá za prípadné nepresnosti, chyby, a zmeny. Ak organizujete akciu, na Citylife.sk a Kidstown.sk ju môžete pridať na adrese pridaj.citylife.sk.