koncert
Zabiť Františka

Zabiť Františka je slovenský alt-folkový pesničkár, ktorý vo svojej tvorbe úspešne kĺbi folk, klasickú gitaru a indie-pop.

 

Táto akcia sa konala v minulosti

Koncert je súčasťou podujatia Zaži Pistori!, ktoré aktuálne pokračuje ako nový koncertný cyklus, ktorým vám prinesie súčasné hudobné zážitky v jednom z najkrajších historických palácov v centre Bratislavy. 

Zabiť Františka je slovenský alt-folkový pesničkár, ktorý vo svojej tvorbe prepája indie-pop a česko-slovenský folk. Výrazným prvkom je jeho clivý a podmanivý hlasový prejav podčiarkujúci intertextuálne bohatú lyrickú časť hudby. V marci 2021 vydal eponymný debutový album, v súčasnosti pracuje na jeho pokračovaní.

"Občas má človek dokonca pocit, že Samo Kovalčík (Zabiť Františka) na seba berie bolesti sveta, aby keď o nich zaspieva, sa stali znesiteľnejšími. A tento pocit je o to výraznejší, keď o tom všetkom spieva v prvej osobe. Často to pritom vyzerá, že nespieva o vlastných aktuálnych pocitoch pomerne čerstvého absolventa filozofie na brnianskej Masarykovej univerzite, ale že sa často ako rozprávač prevteľuje do niekoho iného – raz do ostreľovača z päťdesiatych rokov (December 1950), inokedy do bojovníka vo vietnamskej vojne (Vietnam) alebo do samého seba v čase, keď bol ešte chlapec (Hviezdni jazdci). A aj tam, kde priamo nerozpráva v prvej osobe, má poslucháč pocit, ako keby stál hneď vedľa a držal svojich hrdinov pevne za ruku." , napísal Vlado Janček v Denníku N o pesničkách Zabiť Františka.

Vstupné: predpredaj 10€ / zľavnené 5€ (študenti, seniori, ZŤP) 

Odporúčame

Michalská veža: po rekonštrukcii

27.9.2023 - 30.11.2024 / Michalská veža

TIP

Samota

Kino Záhoran / Kino Kultúrka Stu...

TIP

Punkáči deťom 2024

29.8.2024 - 31.8.2024 / Camping Rybníky, Opatovce

TIP

Uhol_92: Ponížení a krvilační

Ut 23.4.2024 / A4 - priestor súčasnej kultúry

TIP