koncert
Waterbased + Isama Zing
Skupina Waterbased prichádza do Novej Cvernovky pokrstiť svoj debutový album Silent Regions.
Táto akcia sa konala v minulosti

Waterbased
Slovenské duo Julls Mihalyiová a Ľubo Krajňák tvoriace v Prahe, spája nežnosť a intimitu ľudskosti s vnútorným výbuchom pocitov. Projekt bol v roku 2020 nominovaný v kategórii Objav roka Radio Head Awards. Český Magazín Fullmoon zaradil duo medzi „11 nádejí zo Slovenska“ (2021).
Album Silent Regions prináša hudobné trenie žánrov dream/art popu, noisy, a trip hopu. Texty sú písané z miesta nepokoja. Z miesta, ktoré hľadá identitu a spochybňuje isté črty spoločnosti. Poslucháč sa ponára do organizmu spovede, kde priestor zhmotňuje sound dizajn producentov Isama Zing a Aid Kid.

Isama Zing
Producent pendlujúci medzi Bratislavou a Prahou, DJ, člen kolektívu Mäss a platformy SHAPE. Umelec sa pohybuje na križovatke medzi dekonštruovanou klubovou hudbou a experimentálnou popovou produkciou. Za nickom Isama Zing sa skrýva Jonatán Pastirčák, známy aj ako spolupracovník Katarzie, štúdiový producent a skladateľ filmovej hudby (V síti, Čiary, Špina). Pod týmto menom vydal v roku 2017 debutové EP. V roku 2021 vydal debutový album Blurry AF, na ktorom nechýbajú rekontextualizované tradičné rómske balady „halgato“, popové vokálne skladby s noisovou produkciou, drone ani euforické syntezátory.

Odporúčame

Tlak: Leeroy Thornhill - ex The Prodigy (UK)

Pi 6.10.2023 / Šafko Klub

TIP

Drama Queer 2023

19.10.2023 - 28.10.2023 / Bratislava

TIP

Veľký kaňon

Kino Kultúrka Stupava / Kino Nostalgia

TIP

Mucha Quartet - Musica Litera

18.10.2023 - 13.12.2023 / Galéria Nedbalka

TIP