koncert
iná akcia
Veľké kultúrne podujatie pri príležitosti Dňa bez áut
Cyklokuchyňa pozýva na Veľké kultúrne podujatie pri príležitosti medzinárodného dňa bez áut, ako vyvrcholenie medzinárodného týždňa mobility.
Táto akcia sa konala v minulosti

Od 14:00 pripravíme burzu bicyklov z druhej ruky a samoopravovňu.

O 16:00 Diskusia s kandidátmi na primátora. (momentálne pozvanie prijal iba súčasný primátor. Zároveň si vyhradzujeme právo nepozývať kandidátov za strany ktoré potláčajú ľudská práva, nakoľko "s náckami sa predsa nediskutuje" a už vôbec nie v cyklokuchyni!

O 17:00 Už tradičná cyklojazda cez Bratislavské mosty, spoluorganizovaná s Magistrátom mesta a asistenciou Mestskej polície. Táto jazda je vhodná pre úplne všetkých.

Po 18:30

Babele Beat Band je skupina inšpirovaná hudbou a pôvodným folklórom ako zo Slovenska tak i zo stredo - východnej Európy a Balkánu. Túto inšpiráciu prepája s novými beatmi a zvukmi. Interpretuje vlastné skladby ako i pôvodné ľudové piesne doplnené o improvizačné plochy a groovy. Používa prvky ľudovej a klezmerovej hudby, jazzovej harmónie ako i sólovú a kolektívnu improvizáciu spojenú so strhujúcimi rytmickými groovmi.

Džez a Hrúza: Začali hrať v obývačke, a postupne sa prepracovali cez skúšobňu až na pódium. Žánrovo sa pohybujú niekde medzi džezom a hrúzou. V ich hudbe je počuť Milanove slovo, Ondrejovu gitaru, Andrejovu basgitaru a Kengiho bicie.

Slová - Milan Kopecký
Gitara - Ondrej Kopecký
Basgitara - Andrej Škrinár
Bicie - Stanislav Zríni

Karol Mikloš zavíta do cyklokuchyne so svojím novým koncertným presne deň po vydaní svojho štrvtého dlhohrajcúceho albumu This Side of Town, ktorý už začal predstavovať singlom Awkward Laughter. Mnohí si ho môžete pamätať zo skladby Tomorrow, v ktorej na bicykli brázdil bratislavské ulice (vrátane Starého mosta) už v roku 1997.

Akciu a všetky informácie o nej pridal na Citylife.sk priamo organizátor Cyklo Kuchyňa. Redakcia nezodpovedá za prípadné nepresnosti, chyby, a zmeny. Ak organizujete akciu, na Citylife.sk a Kidstown.sk ju môžete pridať na adrese pridaj.citylife.sk.

Odporúčame

Bratislava v pohybe 2022: Nir Vidan - Assembly Instructions

So 8.10.2022 / A4 - priestor súčasnej kultúry

TIP

Dvadsať rokov Pamätníka Chatama Sofera

10.6.2022 - 9.10.2022 / Židovské komunitné múzeum

TIP

Depeche Mode

Ne 28.5.2023 / Národný futbalový štadión

TIP

Stoned Jesus (UA) + Vovk (UA)

Št 17.11.2022 / Fuga

TIP