koncert
Vanessa Weisz live
Vanessa Weisz je mladá speváčka a umelkyňa, ktorá sa na slovenskej scéne objavila relatívne nedávno. Svoj debutový mixtape Wisdom Tooth vydala vo februári 2021, viac-menej ako ‚experiment karantény‘, no už o niekoľko mesiacov sa tento projekt dostal medzi nominácie na RadioHead_Awards 2021 a to v kategóriách: Album roka, Debut roka a Objav roka.
Táto akcia sa konala v minulosti

V roku 2022 bola opäť nominovaná v kategórii Skladba roka s trackom ‘sociopath’ (z EP “u were a fucked up fantasy”) a skladba ‘fuck yeah no please’ (tiež z EP “u were a fucked up fantasy”) bola vybratá ako súčasť soundtracku pre film ‘Už Tě Nemám Rád’ od Zděnka Jiráského (plánovaný release 2023/24).

Jej tvorbu možno charakterizovať ako elektronickú alternatívu s popovými/soft-rockovými či blues prvkami, no rada prepája rôzne zvuky a nesústredí sa na hudbu žánrovo, ale pristupuje ku každému tracku ako k individuálnemu dielu.

Hudbu považuje za terapeutickú, nebojí sa siahnuť na citlivé témy a skúsenosti spojené s láskou, sklamaním, smrťou, mentálnym zdravím alebo satirou na morálku a spoločnosť.

Vanessa Weisz momentálne pracuje na svojom debutovom albume “We Don’t Talk About Dead People”, ktorý je venovaný jej otcovi a taktiež dúfa, že sa vrámci tohto projektu de-tabuizuje téma smrti v spoločnosti a ľudia sa nebudú ostýchať o svojich zosnulých otvorene hovoriť, ak je to niečo, čo im mentálne pomáha sa so stratou vyrovnať.

Koncert v rámci Teplárne 2023 by týmto chcela venovať rovnako obetiam ohavného činu, ktorý nami všetkými zatriasol, ako aj celej smútiacej komunite a blízkym, a spolu si pripomenúť, že ani smrť nám lásku nikdy nezoberie.

Podujatie sa koná v rámci iniciatívy Slovenská Tepláreň. Pozrite si kompletný program.

Odporúčame

Svetlana Fialová - Millennial Misery

7.12.2023 - 19.1.2024 / White & Weiss Gallery, Grösslingová 50

TIP

Karaoke Blues

Kino Lumière / Slovenská národn...

TIP

Krásne leto

St 6.12.2023 / Kino Mladosť

TIP

Ako mať sex

Cinema City Aupark / Cinema City E...

TIP