koncert
Trammed: Bungalovv (ARG/DE) + Kodiki (live)

Séria experimentálnej hudby Trammed tentoraz predstaví projekt Pabla Betasa, aktuálne v Berlíne usadeného člena labelu Infinite Machine či zakladateľa argentínskeho kolektívu Trrueno - Bungalovv a domáceho producenta Kodiki.

15.03.2024, Pi

Bungalovv

Vo svojej tvorbe sa venuje opojnému industriálnemu technu, dembow, dekonštruovaným klubovým beatom ozdobeným dystopickými zvukovými krajinami; pričom v jeho zvuku sú ukotvené blízkovýchodné či africké rytmy, predkolumbovské nástroje, ľudové sample či rozličné odtiene Latinskej Ameriky.

Na svojom minuloročnom albume Visited by Strangers sa ubral introspektívnejším smerom a prinavrátil sa aj k melodickým zdrojom svojej hudobnej tvorby. Nežný zvuk albumu je odklonom od agresivity jeho predchádzajúcej tvorby, pričom si však zachoval svoj charakteristický dôraz na textúru a nevyhol sa ani tanečným beatom.

Po výbornom minuloročnom albume sa stihol vrátiť už tento február - a spoločne s Lujiachim vydal prudko tanečné splitko Apex Union.

Kodiki predstavuje rôznorodú škálu hudobných štýlov, od futuristického ambientu cez jersey club, jungle, nightcore, hyperpop, rap, trance a footwork. Šikovne dekonštruuje postklubové beaty s humorným, kreatívnym a energickým tónom, čoho výsledkom sú prekvapivé a silné kompozície.

Jeho hudba sa vyznačuje nečakanými zvratmi, prepadmi a zložitými rytmami, ktoré udržiavajú poslucháča v napätí od začiatku do konca. To, čo ho skutočne odlišuje, je jeho schopnosť vniesť do svojich živých vystúpení energiu, radosť a vášeň, ktoré sa prostredníctvom jeho aranžmánov bez námahy prenášajú na tanečný parket.

Kodiki minulý rok vydal dve skvelé nahrávky - Muliebre a 600db a v T3 predstaví svoj čerstvý liveset.

Vstupné: dobrovoľné, odporúčané 7,50+€

Odporúčame

Lucia Dovičáková - Jana Hojstričová - Kundy Crew

1.2.2024 - 14.4.2024 / Slovenská národná galéria Bratislava

TIP

Dobrý trh

So 27.4.2024 / Panenská ulica a okolie

TIP

Bob Marley: One Love

Kino Lumière / Cinemax Bory Mall ...

TIP

Telo - Hlas - Komunita

2.3.2024 - 3.3.2024 / Nová Cvernovka

TIP