koncert
Tolstoys - Botanika klasika
Obdobie Botaniky je na konci a Tolstoys vás pozývajú uzavrieť ho spolu s nimi v čarovnej atmosfére sláčikov!
Táto akcia sa konala v minulosti

Tolstoys

Skôr ako sa Tolstoys naplno ponoria do príprav nového albumu, uzavrú obdobie úspešného debutu sériou špeciálnych koncertov. Botanika Klasika je projekt, v ktorom skladby z albumu Botanika odznejú v úpravách so sláčikovým kvintetom. Po úspešnej premiére na Grape festivale sa Botanika Klasika predstaví aj v ďalších mestách.

Ochutnávku sláčikovej úpravy piesne Dieťa Slnka predviedli Tolstoys už počas odovzdávania cien Radio_Head Awards 2017, z ktorých si album Botanika odniesol cenu v kategórii Debut roka. O nové aranžmány obľúbených piesní pre projekt Botanika Klasika sa postaral skladateľ klasických kompozícií Dominik Kopcsay, ktorý pôsobí aj ako elektronický producent pod umeleckým menom Nightlines. Stálu zostavu kapely Tolstoys spájajúcu snovú elektroniku a sláčikové nástroje doplnia na špeciálnych koncertoch hudobníci Ján Kružliak, Peter Dvorský a Broňa Schragge.

Dream-popová formácia Tolstoys má za sebou intenzívne dva roky. Mladá ambiciózna kapela rozvírila hladinu slovenskej hudobnej scény hneď v začiatkoch svojej kariéry sebaistým snovým zvukom a jasnou víziou. Melancholické indie-popové piesne oslovili sviežim spojením elektroniky, sláčikov a nezameniteľného hlasu speváčky a skladateľky Ely Tolstovej. Od vydania Botaniky, ktorá vyšla pod značkou Slnko Records, sa kapela opakovane predviedla na veľkých festivaloch ako Pohoda, Grape či Colours of Ostrava a okrem slovenskej šnúry ich privítali kluby v Holandsku, Rakúsku, Slovinsku, Poľsku alebo Maďarsku.

-------

vstup: 6€, iba na mieste.foto: Welin Nagyová

 

Odporúčame

Yoga a meditácia s Fredym Ayisim

2.6.2020 - 6.6.2020 / Park Andreja Hlinku

TIP

Apocalyptica

So 19.6.2021 / Amfiteáter Rača

TIP

Do divočiny

12.5.2019 - 31.5.2020 / Schaubmarov mlyn v Pezinku

TIP

SAShE v Tržnici

16.9.2020 - 18.9.2020 / Stará tržnica

TIP