koncert
Tolstoys - Botanika klasika
Obdobie Botaniky je na konci a Tolstoys vás pozývajú uzavrieť ho spolu s nimi v čarovnej atmosfére sláčikov!
Táto akcia sa konala v minulosti

Tolstoys

Skôr ako sa Tolstoys naplno ponoria do príprav nového albumu, uzavrú obdobie úspešného debutu sériou špeciálnych koncertov. Botanika Klasika je projekt, v ktorom skladby z albumu Botanika odznejú v úpravách so sláčikovým kvintetom. Po úspešnej premiére na Grape festivale sa Botanika Klasika predstaví aj v ďalších mestách.

Ochutnávku sláčikovej úpravy piesne Dieťa Slnka predviedli Tolstoys už počas odovzdávania cien Radio_Head Awards 2017, z ktorých si album Botanika odniesol cenu v kategórii Debut roka. O nové aranžmány obľúbených piesní pre projekt Botanika Klasika sa postaral skladateľ klasických kompozícií Dominik Kopcsay, ktorý pôsobí aj ako elektronický producent pod umeleckým menom Nightlines. Stálu zostavu kapely Tolstoys spájajúcu snovú elektroniku a sláčikové nástroje doplnia na špeciálnych koncertoch hudobníci Ján Kružliak, Peter Dvorský a Broňa Schragge.

Dream-popová formácia Tolstoys má za sebou intenzívne dva roky. Mladá ambiciózna kapela rozvírila hladinu slovenskej hudobnej scény hneď v začiatkoch svojej kariéry sebaistým snovým zvukom a jasnou víziou. Melancholické indie-popové piesne oslovili sviežim spojením elektroniky, sláčikov a nezameniteľného hlasu speváčky a skladateľky Ely Tolstovej. Od vydania Botaniky, ktorá vyšla pod značkou Slnko Records, sa kapela opakovane predviedla na veľkých festivaloch ako Pohoda, Grape či Colours of Ostrava a okrem slovenskej šnúry ich privítali kluby v Holandsku, Rakúsku, Slovinsku, Poľsku alebo Maďarsku.

-------

vstup: 6€, iba na mieste.foto: Welin Nagyová

 

Odporúčame

Búrlivé výšiny

27.10.2019 - 30.10.2019 / Kino Film Europe

TIP

Horror Show

31.10.2019 - 23.11.2019 / Red Cat Cabaret Club

TIP

Hania Rani

Ut 10.12.2019 / Nová Cvernovka

TIP

Salvador Dalí: Hľadanie nesmrteľnosti

So 21.12.2019 / FK Nostalgia

TIP