koncert
The Dead South (CAN) vypredané

Kanadská kapela The Dead South, ktorá je fenoménom naprieč generáciami i žánrami, sa po úspešnom koncerte v roku 2022 vracia do Bratislavy.

Táto akcia sa konala v minulosti

The Dead South

Čisto pánska formácia úderne, odvážne a vždy s humorom premieňa slová na zvuk. Zvuk gitary, violončela, banja, kopáku a mandolíny dopĺňajú silné vokály, ktorých spojenie je čistá hudobná harmónia.

Nezáleží na tom, ako ich hudbe hovoríte – progresívny bluegrass, alternatívny Americana, country, folk alebo western. Dôležité je, že ich fanúšikovia ich milujú.

Kapelu The Dead South najlepšie definuje to, odkiaľ pochádza. Saskatchewan je provinciou v prériách Kanady. Rozlohou dvojnásobok veľkosti Nemecka, ale s menej ako jedným miliónom obyvateľov. Veľa prírody, veľa ticha a veľa času na to, vyplniť ticho rôznymi zvukmi. A tak sa štyria chlapíci našli vo folku a bluegrasse.

S humorom a šarmom zasiahli milióny poslucháčov po celom svete. Ich album Good Company z roku 2014 a predovšetkým song "In Hell I'll Be In a Good Company" zabodoval v hitparádach v Európe aj Amerike a nikto sa tak už nečuduje, že klip k tomuto songu má takmer 380 miliónov zhliadnutí.

The Dead South žne úspech pre svoje živočíšne vystúpenia aj chytľavé melódie, ktoré si budete pohmkávať ešte dlho. Fanúšikovia kapely skvele dotvárajú atmosféru koncertov v klobúkoch či kockovaných košeliach.

Vstupné: predpredaj od 35€

Odporúčame

Stoned Jesus (UA) + Dopelord (PL) - open air

Ne 28.7.2024 / Pink Whale

TIP

God Is An Astronaut (IRL)

Ne 11.8.2024 / Randal Club

TIP

Bass Zone

So 22.6.2024 / WAX2

TIP

Bastard

Ut 9.7.2024 / GMB - Mirbachov palác

TIP