koncert
The Backbeat Beatles (UK)

V júni 2020 uplynulo presne 50 rokov a jeden mesiac od okamihu, kedy bol vydaný dvanásty a zároveň aj posledný štúdiový album skupiny Beatles - Let It Be. Koncert The Backbeat Beatles bol kôli pandémií preložený o rok, teda na marec 2021. Popredný tribute band hrá pôvodnú tvorbu Beatles.

22.06.2021, Ut
Edison Park
19:30

V júni 2020 uplynulo presne 50 rokov a jeden mesiac od okamihu, kedy bol vydaný dvanásty a zároveň aj posledný štúdiový album skupiny Beatles - Let It Be. Koncert The Backbeat Beatles bol kôli pandémií preložený o rok, teda na marec 2021. Popredný tribute band hrá pôvodnú tvorbu Beatles.Na Slovensku iba jeden koncert, a to (v utorok 23.6.2020 v Edison Parku v Bratislave). Na svoje vystúpenia si tentokrát prizvú špeciálneho hosťa Jesusa, ktorý zosobní Billyho Prestona, amerického pianistu a klávesistu. Tento na seba upozornil práve spoluprácou s Beatles, ale tiež Rolling Stones či Rayom Charlesom.

Skupina bola založená v roku 1994 hudobníkom, hercom a spevákom Chrisom O´Neillom na základe úspešného filmu Backbeat, v ktorom stvárnila slávnych Chrobákov. Film získal cenu Britskej akadémie (verzia amerického Oscara) za najlepšiu hudbu.

Backbeat Beatles pochádzajú priamo z Liverpoolu. Prezentácia piesní Beatles je takmer identická s originálom a to nielen hudobne, ale aj čo sa týka kostýmov, ale aj celkovej pódiovej choreografie. Skupina vystupuje v rôznych arénach a divadlách nielen v domovskej Británii (v rámci slávneho klubu Cavern v Liverpoole, ktorý vypredala). Za posledných 25 rokov precestovali celý svet a naplnili veľké koncertné arény v Pekingu, New Yorku, Paríži, Moskve, Dubaji či Hamburgu. Zahrali si po boku známich umelcov, ako napr. Spandau Ballet, Shirley Bassey či s Liverpoolskym filharmonickým orchestrom; vystupovali tiež na prestížnych miestach, ako The Sporting Club of Monaco, St. Andrews, The Belfry, The Grosvenor Hotel London a ďalších.

V dvojhodinovom koncerte zaznie väčšina veľkých hitov Beatles. Energické a spontánne vystúpenia, klasické kostýmy a vysoká úroveň muzikantstva zaručujú, že si behom večera príde každý milovník Beatles na svoje!ň

---------

Vstup: 25€ - 44€

Odporúčame

Janoska Ensemble feat Tony Lakatos / Arpád Janoška

Št 24.6.2021 / Koncertné štúdio Slovenského rozhlasu

TIP

Dilili v Paríži (dabing)

17.4.2021 - 18.4.2021 / edisonline.sk

TIP

Ako sa hrali naši...

12.12.2020 - 9.1.2022 / Múzeum mesta Bratislavy MMB

TIP

Víkend otvorených parkov a záhrad 2021

4.6.2021 - 6.6.2021 / Bratislava

TIP