koncert
Terrible 2s (krst albumu)

Krst albumu Terrible2s - kapela zahrá vo verzií full band.

Táto akcia sa konala v minulosti

Terrible 2s založili Lucia Piussi a Agnes Lovecká po rozpade Živých kvetov a vytvorili nové autorské duo. Vzápätí sa k nim pridali ďalší členovia - Ďuro Mironov a Mišo Lašán. Kapela zahrá v novej zostave, ktorú doplnila basgitaristka Eva Turnová, bývalá basgitaristka kapely The Plastic People of the Universe.

Kapela už vydala album Na vrchole síl, EP Vianoce a EP Slovenskoo/Šťastie.
V januári 2023 nahrali album Dotýkať sa oblakov, ktorý vyjde v priebehu roka na Slnko records.

Autorkami deviatich skladieb nového albumu sú opäť textárka, speváčka a gitaristka Lucia Piussi a skladateľka, klávesistka a huslistka Agnes Lovecká. Kompozície piesní sú oveľa prepracovanejšie ako na debutovom albume a cítiť z nich spoločnú energiu všetkých členov kapely, ktorú môžete zažiť výnimočne aj na koncertoch. Kapela účinkuje v rôznych formáciách, od intímnejšej verzie duo až po full band, ktorá sa v plnej forme predstaví aj na tomto koncerte.

Eva hovorí: "V Bratislave som hrala mnohokrát s Plastikmi a rôznymi kapelami. Mám tu aj veľa priateľov. Ale tentoraz som mala zvláštny pocit, že sem patrím viac. Mesto akoby ožilo a ľudí som vnímala v ostrejších kontúrach. Je to aj vďaka tomu, že vďaka Luciiným textom vnímam slovenčinu nanovo, zrazu je mi celý ten svet oveľa bližší. Lucia je pre mňa veľkou poetkou."

Kapela hrá obyčajné pesničky, ktoré sa nesú na beatových podkladoch Agnes, ale aj na jednoduchých klavírnych a gitarových harmóniách Lucie. Všetko to hrá do karát Luciiným textom, ktoré sa valia v štýle od hiphopu, poézie, až kamsi do sfér poviedko-pesničiek, vo veľmi citlivom živom sprievode celej kapely.

Kapela hrá v zostave:

Lucia Piussi: spev, španielka, keyboard
Agnes Lovecká: moog, husle, vokály
Eva Turnová: basgitara, vokály
Ďuro Mironov: elektrická gitara
Mišo Lašán: bicie

Odporúčame

Huun Huur Tu

St 8.11.2023 / Veľký evanjelický kostol

TIP

Roberto Capucci - Od návrhu k šatám

16.6.2023 - 22.10.2023 / Slovenské národné múzeum (SNM)

TIP

Bratislavské rožky: Remeselníci a cechy v novovekom Prešporku

Ut 5.12.2023 / Staromestské centrum KaV - Pistoriho palác

TIP

Šťastný človek

Kino Nostalgia / Kino Lumière / S...

TIP