koncert
Spoločný koncert: Terrible 2s + Robert Pospiš & Martin Sillay

Kapela Terrible 2s už v tomto roku stihla nahrávanie nového albumu práve s Robertom Pospišom a Martinom Sillayom, ktorí sa na albume aj producentsky podieľajú a na pódiu ich uvidíte aj všetkých spolu. Keďže sa predvianočný krst EP Slovenskooo/Šťastie nemohol uskutočniť, pokrstíme ho práve na februárovom koncerte.

Táto akcia sa konala v minulosti

Terrible 2s založili Lucia Piussi a Agnes Lovecká po rozpade Živých kvetov a vytvorili nové autorské duo. Vzápätí sa k nim pridali ďalší členovia - Ďuro Mironov a Mišo Lašán. Kapela zahrá v novej zostave, ktorú doplnila basgitaristka Eva Turnová, bývalá basgitaristka kapely The Plastic People of the Universe.

Kapela už vydala album Na vrchole síl, EP Vianoce a EP Slovenskoo/Šťastie.
V januári 2023 nahrali album Dotýkať sa oblakov, ktorý vyjde v priebehu roka na Slnko records.

Kapela hrá obyčajné pesničky, ktoré sa nesú na beatových podkladoch Agnes, ale aj na jednoduchých klavírnych a gitarových harmóniách Lucie. Všetko to hrá do karát Luciiným textom, ktoré sa valia v štýle od hiphopu, poézie, až kamsi do sfér poviedko-pesničiek, vo veľmi citlivom živom sprievode celej kapely.

Kapela hrá v zostave:

Lucia Piussi: spev, španielka, keyboard
Agnes Lovecká: moog, husle, vokály
Eva Turnová: basgitara, vokály
Ďuro Mironov: elektrická gitara
Mišo Lašán: bicie

Robert Pospiš & Martin Sillay
Inšpiráciou oboch hudobníkov, Roberta Pospiša a Martina Sillaya, je neustále hľadanie pravdy v ich životoch. To so sebou prináša aj nepretržité objavovanie nových hudobných výrazov. Práve preto pôsobia autori aj ako producenti na nahrávkach, ktoré oslovujú výpoveďou a vyzretosťou hudobného názoru.

Výrazné mená slovenskej hudobnej scény. Obaja hudobníci sú rešpektovaní nielen ako aktívni interpreti, ale aj ako producenti oceňovanej slovenskej hudby a zakladatelia uznávaného vydavateľstva Real Music House. Na svojom konte majú desať autorských albumov a viac ako deväťdesiat nosičov s ich producentským a zvukovým podpisom. Albumy hudobnej dvojice Robert Pospiš & Martin Sillay sa pravidelne dostávajú na prvé priečky ankiet o najlepšie slovenské albumy. 

Odporúčame

Hradby samoty XII.

13.7.2023 - 15.7.2023 / Kaštieľ Jablonica

TIP

Duchovia Inisherinu

Kino Pezinok / Kino Nostalgia / Ci...

TIP

Konvergencie: Janáček

2.3.2023 - 12.3.2023 / Bratislava

TIP

Zle strážené dievča

10.2.2023 - 18.2.2023 / Slovenské národné divadlo - Balet

TIP