koncert
Still Corners (USA/UK)
Doteraz Slovensko vždy tesne minuli, tentokrát v rámci koncertnej série Nu Sound Of zaleje americko-britské trio Still Corners svojou farbistou neo-psychedéliou aj Bratislavu.
Táto akcia sa konala v minulosti

Still Corners

Najčastejšie sa atmosféra ich nahrávok približuje k pomyselným soundtrackom z ciest do neznáma. Hneď druhou nahrávkou Strange Pleasures, Tessa Murray z Veľkej Británie (spev, klávesy) a Greg Hughes z USA (multiinštrumentalista, produkcia), prerazili so svojou kapelou Still Corners. Odvtedy je každý ich album veľmi očakávaný.

Kto by to bol povedal o projekte, ktorý vznikol z náhodného stretnutia, keď obaja hudobníci nastúpili na zlý vlak a dali sa len tak do reči. Doteraz vydali päť albumov – ten posledný The Last Exit v roku 2021 – so skladbami s charakteristickým nikam sa neponáhľajúcim sa tempom a s rozpoznateľným zvukom už po pár taktoch.

Americko-britské neo-psychedelické trio Still Corners sa chystá na európske turné s novým albumom. Pripravovaná šiesta nahrávka Dream Talk vyjde 5. apríla 2024. Za poslednú dekádu kapela prinášala veľa hudby – reflexnej, hľadajúcej, romantickej. Prejavilo sa to pri Gregovej produkcii v ich newyorskom štúdiu, kde experimentoval s rôznymi technickými záležitosťami ako s mikrofónmi, zosilňovačmi, efektmi a mixom. Snový prejav a tajomné noir pasáže majú podľa Tessy podstatu v jej snívaní: „Základ pre mnohé z našich piesní prichádzajú zo snov. Každú noc si zapisujem sny, ktoré si pamätám. Keď sme nahrávali, vytiahla som knihu snov a spievala rôzne frázy, na ktorých Greg pracoval. Bola to zábava a to, čo som si myslela, že je iba nejaký druh blúznenia, tak nás prekvapilo, aké to má rôzne významy a obrazy.“

Naživo zaznejú nové aj staršie skladby. Koncert sa koná v rámci koncertnej série Nu Sound Of…(dosiaľ vystúpili Sun Kil Moon, Emma Ruth Rundle, Zola Jesus, Jozef van Wissem, Kristof Hahn, The Soft Moon).

Vstupné: predpredaj 25€

Odporúčame

God & Eve + Vojdi

Št 25.7.2024 / T3 - kultúrny prostriedok

TIP

shallov + ktovie

Št 18.7.2024 / Pink Whale

TIP

Roses: Film - Cabaret

Ut 13.8.2024 / T3 - kultúrny prostriedok

TIP

Michalská veža: po rekonštrukcii

27.9.2023 - 30.11.2024 / Michalská veža

TIP