koncert
Son Lux (USA)
Inteligentný pop, experimentálna hudba a charizmatický hlas speváka skupiny Son Lux po piatich rokoch opäť v našom meste.
19.06.2023, Po

Son Lux vznikol ako sólový projekt Ryana Lotta, klasicky trénovaného hudobníka z Colorada. Postupne prešli od post-rockových kompozícií cez introvertné klavírne skladby až k pulzujúcim a prepracovaným skladbám dneška. Cítiť z nich tak premyslenosť a tiež to, že Lott je mimoriadne zručným muzikantom, ktorý sa vytrénoval prácou na filmovej hudbe, skladaním pre reklamy alebo spoluprácou s Woodkidom, členmi Arcade Fire alebo Sufjanom Stevensom. S posledným menovaným má dokonca spoločný bočný projekt nazvaný Sisyphus.

Trvalo však nejaký čas, kým sa z dvoch ďalších členov, gitaristu Rafiqa Bhatiu a bubeníka Iana Changa stal nielen koncertný sprievod, ale tiež sila poháňajúca Lotta v skladaní nových skladieb. Od albumu Brighter Wounds z roku 2018 ale Son Lux je už alternatívnou hviezdou prvej ligy. V tom istom roku bol zatial posledný bratislavský koncert - odvtedy skupina vydala množstvo fantastickej hudby.

Vstupné 27,50€

Son Lux na Bandcampe

 
 
 

 

Odporúčame

Bratislavské fašiangy

So 18.2.2023 / Námestie Nežnej revolúcie (Stará tržnica)

TIP

Studio 34 - Party Show

23.2.2023 - 4.3.2023 / Red Cat Cabaret Club

TIP

Dealer

St 8.2.2023 / Kino Pezinok

TIP