koncert
Son Lux (USA)
Inteligentný pop, experimentálna hudba a charizmatický hlas speváka skupiny Son Lux po piatich rokoch opäť v našom meste.
Táto akcia sa konala v minulosti

Son Lux vznikol ako sólový projekt Ryana Lotta, klasicky trénovaného hudobníka z Colorada. Postupne prešli od post-rockových kompozícií cez introvertné klavírne skladby až k pulzujúcim a prepracovaným skladbám dneška. Cítiť z nich tak premyslenosť a tiež to, že Lott je mimoriadne zručným muzikantom, ktorý sa vytrénoval prácou na filmovej hudbe, skladaním pre reklamy alebo spoluprácou s Woodkidom, členmi Arcade Fire alebo Sufjanom Stevensom. S posledným menovaným má dokonca spoločný bočný projekt nazvaný Sisyphus.

Trvalo však nejaký čas, kým sa z dvoch ďalších členov, gitaristu Rafiqa Bhatiu a bubeníka Iana Changa stal nielen koncertný sprievod, ale tiež sila poháňajúca Lotta v skladaní nových skladieb. Od albumu Brighter Wounds z roku 2018 ale Son Lux je už alternatívnou hviezdou prvej ligy. V tom istom roku bol zatial posledný bratislavský koncert - odvtedy skupina vydala množstvo fantastickej hudby.

Vstupné 27,50€

Son Lux na Bandcampe

 
 
 

 

Odporúčame

Z našej truhlice

17.5.2024 - 18.5.2024 / DK Zrkadlový háj

TIP

Pohoda_FM live: Hudba z Marsu

Ut 30.4.2024 / Koncertné štúdio Slovenského rozhlasu

TIP

Tady Havel, slyšíte mě?

Cinemax Bory Mall / Kino Lumière / Kino Mladosť

TIP

Jan Bogdan - Sólo Tour

Ut 23.4.2024 / Moyzesova sieň

TIP