Táto akcia sa konala v minulosti

Tento koncert bude opäť výnimočný. Festival už po druhý krát pri príležitosti Pamätného dňa boja proti rasovému násiliu a spomienky na obete holokaustu a vojnových zločinov, vytvorí kompilovaný autorský program špeciálne pre túto príležitosť. Po slovenskej premiére Kinokoncert Obchod na korze opätovne cez umenie poukážeme na hrôzy, ktoré sa diali a dejú z nenávisti.

Vypočujete si krásnu hudbu z melancholických a smutných pravdivých filmov ako Pianista, Život je krásny, Denník Anny Frankovej a ďalších.

Zámerom bolo vytvorenie unikátneho diela špeciálne pre túto príležitosť. Moderne, ľahko a populárne no napriek tomu vo vysoko profesionálnej a umeleckej úrovni priblížime širokej verejnosti toto trpké obdobie v našich nedávnych dejinách.

Cez filmové a hudobné umenie opätovne otvárame témy hodnoty života, spolupatričnosti a tolerancie. Silné filmového a dokumentárne  príbehy s touto tematikou v sprievode umelecky vysoko hodnotnej hudby ako prejav hlbokej úcty, bolesti a zármutky nad utrpením tejto menšiny. Holokaust si treba stále pripomínať práve teraz v dobe nárastu extrémizmu, popierania holokaustu, či vzmáhajúceho sa rasového násilia.

Účinkujú:
Alba Regia symphony orchestra

Dress code: formal
Vzhľadom na spoločenskú udalosť si organizátor v prípade nevhodného oblečenia vyhradzuje právo odmietnuť vám vstup na podujatie. Po začatí koncertu vám už nebude umožnený vstup. 

Vstupné: predpredaj 9€ - 18€

Koncert je súčasťou festivalu Symfónia umenia 2023. Pozrite si kompletný program festivalu.

Odporúčame

Roya London Ballet: Labutie jazero

Po 25.11.2024 / NTC

TIP

Deň otvorených dverí DPB 2024

So 14.9.2024 / Vozovňa Jurajov dvor

TIP

Tri prasiatka

Po 27.5.2024 / DPOH

TIP

Sloní muž

Št 2.5.2024 / Kino Nostalgia

TIP