koncert
Scott Bradlee's Postmodern Jukebox: Life In The Past Lane Tour

Hudobný stroj času Postmodern Jukebox opäť priletí do Bratislavy. Americká formácia Postmodern Jukebox klaviristu a aranžéra Scotta Bradleeho sa globálne preslávila úpravami popových a rockových songov do „retro“ swingového štýlu. 

Táto akcia sa konala v minulosti

Kvalita, originalita a šarm, s akým Bradlee tieto „prerábky“ produkuje, sa rýchlo preslávila na sociálnej sieti YouTube, kde vznikla sláva kapely a „nízkonákladový“ vizuálny štýl, pri ktorom vynikne hudba. Vypredané svetové turné nasledovali až potom.

Bratislavský koncert v apríli 2016 bol skutočným triumfom. Recenzent Marian Jaslovský okrem iného o ňom napísal: „Postmodern Jukebox neprichádza s veľmi originálnym konceptom. V hocakej reštaurácii hrajú jazzové a smooth-soulové úpravy popových a rockových klasík a takýto gastro jazz bol inšpiráciou aj pre Bradleeho. PMJ však zostavil ako crème de la crème žánru a spojil podnikavosť, talent a schopnosť prísť s niečím zaujímavým pre rôzne cieľové skupiny.“

Scott Bradlee's Postmodern Jukebox vráti na Slovensko s mierne odlišným konceptom a v čase sa vracia do „gatsbyovskej“ éry starého jazz 20. rokov. Bradlee sám zdôrazňuje, že tento návrat k istej intímnosti a časom, keď v jazze vyklíčilo naozajstné umenie, je v dnešnej dobe odcudzujúcich moderných technológií logický. A samozrejme, ako tvorca so zmyslom pre štýl vie tento koncept preniesť do plnohodnotnej hudby.

Vstupné: predpredaj 35€/50€

 

Odporúčame

Citlivý človek

So 9.12.2023 / Kino Kultúrka Stupava

TIP

bazén (bez vody)

Ne 17.12.2023 / V-klub (Véčko)

TIP

Mucha Quartet - Musica Litera

St 13.12.2023 / Galéria Nedbalka

TIP

SĽUK: Pastorále

Ne 17.12.2023 / Koncertná sieň Klarisky

TIP