vážna hudba
Rolando Villazón a Slovenská filharmónia
Otvárací koncert festivalu Symfónia umenia 2023. Po prvý raz vystúpi na Slovensku svetovo preslávený tenor Rolando Villazón.
Táto akcia sa konala v minulosti

Rolando Villazón

Je to fenomén a nespútaný živel, „najkúzelnejšia hviezda súčasnej modernej opernej scény“ (The Times) s „nádherne mužným hlasom... grandezza, elegancia a sila!“ (Süddeutsche Zeitung).

Rodák z Mexiko City je nositeľom celého radu prestížnych vyznamenaní vrátane titulu Rytier Rádu umenia a literatúry Francúzska, ktoré sa mu stalo druhým domovom. Villazón získal francúzske vyznamenanie Les Victoires de la Musique za „Zahraničný objav roka“. V roku 2004 dostal ocenenie Echo Classics Award za svoj prvý sólový album, o rok neskôr cenu Gramophone Classical Music Awards za svoj druhý album.

V súčasnosti vystupuje úspešne na všetkých dôležitých operných scénach sveta, ako Berlín, Mníchov a Viedeň, v opere La Scala v Miláne, v Metropolitnej opere v New Yorku či na Salzburskom festivale. Ďalej tiež v Londýne, Paríži, Baden-Badene, Lipsku, Ríme a inde. Pravidelne spolupracuje aj s významnými dirigentmi, ako je Daniel Barenboim alebo Yannick Nézet-Séguin.

Je vyslancom inštitúcie Red Noses Clown Doctors International Charity a členom Vysokej školy patafyziky v Paríži.

Účinkujú:
Rolando Villazón, Slovenská filharmónia
Dirigent: 
Guerassim Voronkov

Dress code: formal
Vzhľadom na spoločenskú udalosť si organizátor v prípade nevhodného oblečenia vyhradzuje právo odmietnuť vám vstup na podujatie. Po začatí koncertu vám už nebude umožnený vstup. 

Vstupné: predpredaj 34€ - 99€

Koncert je súčasťou festivalu Symfónia umenia 2023. Pozrite si kompletný program festivalu.

Odporúčame

Bratislavský majáles

3.5.2024 - 4.5.2024 / Tyršák

TIP

Averze&Innenhof&Pakt: Katalyzátor stability + diskusia

Po 6.5.2024 / PAKT kultúrne centrum

TIP

Emilíana Torrini (IS)

So 26.10.2024 / Majestic music club

TIP