koncert
Preßburger Klezmer Band

Stálica world music - kapela Preßburger Klezmer Band, ktorej posledný album Korene úspešne bodoval v prestížnom rebríčku World Music Charts Europe a bol nominovaný na Radio_Head Awards v kategórii World Music, si pre bratislavské publikum aj tento rok pripravila svieži jarný koncert.

Táto akcia sa konala v minulosti

Kapela Pressburger Klezmer Band je prvá slovenská formácia, inšpirujúca sa emotívnou a tanečnou hudbou zo strednej a východnej Európy známou ako klezmer a patrí medzi popredných predstaviteľov európskej scény world music.

Skupina od svojho vzniku absolvovala množstvo rozmanitých vystúpení nielen na Slovensku, ale aj v Európe i zámorí, počnúc multižánrovými hudobnými festivalmi, cez koncerty v kluboch a v klasických hudobných sálach, komornými vystúpeniami až po zábavy na plesoch, oslavách a firemných eventoch.

Vystúpenia kapely prinášajú podmanivú interpretáciu známych i unikátnych piesní predovšetkým v jazyku jidiš, ale aj v slovenčine, angličtine a balkánskych jazykoch. Vyjadrujú aj strhujúcu emotívnosť a tanečnosť klezmerovej hudby.

Skupina ponúka hudobný kokteil namiešaný zo židovskej, balkánskej a orientálnej hudby rovnako ako zo slovenského a rómskeho folklóru, to všetko s originálnou esenciou súčasných moderných štýlov jazz, rock, reggae a latina. 

Kapela sa z amatérskeho muzicírovania vypracovala na pojem nielen v rámci svojho klezmerského žánru, ale aj európskej world music. Jedinečné bratislavské hudobné zoskupenie si od svojho založenia v roku 1995 získalo množstvo priaznivcov. 

Bratislavskí klezmeri sa pomaly, ale iste, blížia k neuveriteľným 30 rokom od svojho založenia. Ešte predtým sa však začiatkom tohto mája predstavia prvýkrát v histórii kapely prestížnym koncertom v New Yorku. Spolu s frontmanom slávnych The Klezmatics Frankom Londonom vystúpia v priestoroch Bohemian National Hall.

Kapela, ktorej vizitkou je deväť CD albumov a dve „elpéčka“, prestížne ocenenie Radio_head Award, očarila divákov na stovkách koncertov nielen u nás doma, ale aj v desiatkach európskych krajín a zámorí, prichádza s niečím špeciálnym. S koncertom plným toho najkrajšieho z jidiš piesní v podaní dvoch krásnych hlasov.

Vstupné: 15€ - predpredaj v Kafé Scherz

foto: Ondrej Kočšík

Odporúčame

Dan Bárta & Illustratosphere (CZ)

Št 27.6.2024 / Pink Whale

TIP

Sigrid Horn (AT)

St 26.6.2024 / Rakúske kultúrne fórum Bratislava

TIP

Plánovanie a výstavba športovísk v Bratislave

St 19.6.2024 / Stará radnica MMB

TIP

Hortus Artis 2024

1.7.2024 - 8.9.2024 / Záhrada Domu Albrechtovcov, Kapitulská 1

TIP