koncert
Ponte Pardo

Samotní členovia sa hlásia k štýlu s názvom flamenco nuevo, teda „nové flamenco“. Nové flamenco v prípade Ponte Pardo znamená príťažlivé spojenie tradičnej andalúzskej hudby a tanca s moderným jazzovým cítením a nevtieravou chytľavosťou flamenco-popovej melodiky.

Táto akcia sa konala v minulosti

Kapela Ponte Pardo Vám v excentricky namiešanom drinku pre fajnšmekrov, spolu s hosťujúcimi umelcami prinesie kombináciu žánrov: flamenco-world-pop-jazz.

Táto mladá kapela orientujúca sa na štýl flamenco nuevo, sa začala profilovať v roku 2010, keď jej frontman Martin Nováček prizval k spolupráci aj ďalších hudobníkov rôznych žánrov s argumentom: Chlapci, ale teraz už naozaj!

Členovia kapely majú za sebou roky hudobnej a životnej praxe, čo sa viac menej vedome prejavuje aj v hudobnej interpretácii.

Ich repertoár obsahuje vlastnú tvorbu, zaranžované populárne piesne, motívy autorov: Paco de Lucia, Vicente Amigo, Gerardo Nunez, taktiež rôzne hudobné kompozície k tanečným choreografiám, s textami prevažne v španielskom jazyku, no objaví sa aj slovenčina. Kapela má za sebou množstvo úspešných vystúpení i niekoľko samostatných koncertov. Mala možnosť prezentovať sa na rozličných spoločenských akciách a plesoch, zúčastnila sa show Česko-Slovensko má talent, za účasti jej dvorného fotografa Jozefa Páleníka.

Sú známi tým, že na svojich koncertoch ako platidlo akceptujú lokálnu menu Bratislavský Živec.

Vstup je voľný

Odporúčame

Mucha

Št 27.2.2020 / .klub pod lampou

TIP

Sklenený zverinec

Po 16.3.2020 / Divadlo Aréna

TIP

Je mi fajn, s.r.o.

Po 23.3.2020 / Kino Film Europe

TIP

Stu Hamm Band

Ut 25.2.2020 / Rock v múzeu - Múzeum obchodu

TIP