koncert
Piesne z Kabinetu 3: Zabiť Františka, Tomáš Sloboda, Róbert Fapšo
Piesne z kabinetu sú podujatím, ktoré oslavuje autorskú tvorbu. V rámci neho sa prezentujú sólo umelci – pesničkári. Pred divákmi sú úplne odhalení a väčšinou za doprovodu gitary, či klávesov spievajú svoje autentické príbehy.
06.12.2023, St

Zabiť Františka je slovenský alt-folkový pesničkár, ktorý vo svojej tvorbe kĺbi indie-pop a česko-slovenský folk. Výrazným prvkom je jeho clivý a podmanivý hlasový prejav podčiarkujúci intertextuálne bohatú lyrickú časť hudby. V marci 2021 vydal eponymný debutový album, v súčasnosti pracuje na jeho pokračovaní. Tento rok sa Zabiť Františka predstavil aj na festivale Pohoda.

Tomáš Sloboda je slovenský hudobník, spevák, textár, skladateľ, hudobný producent a dídžej pod pseudonymom „God Save The Vinyl“. Známy predovšetkým ako spevák a gitarista skupiny Le Payaco. Absolvent hudobno dramatického odboru Konzervatória v Bratislave. S kapelou Le Payaco vydal 7 štúdiových albumov, posledná nahrávka kapely s názvom Vidíme sa vyšla tento rok. Tomáš Sloboda pôsobí aj ako hudobný producent kapiel Korben Dallas, Hex, Para, Billy Barman, Saténové ruky, Le Payaco, Terrible 2s, OBD, Dorota Nvotová…

Róbert Fapšo je zakladateľ projektu Piesne z Kabinetu, pôsobí ako frontman kapely Róbert Fapšo Quartet a spevák mužskej vokálnej skupiny Sila. V rámci tretieho pokračovania Piesní z Kabinetu sa predstaví so svojím sólo projektom. V svojej tvorbe kombinuje hru na elektrickú gitaru, loopovanie, beatbox, vrstvenie rôznych zvukov a vokálnych harmónií. Piesne v rodnom jazyku sú kombináciou žánrov ako pop, rap, funk, folk či folklór. V svojich textoch nezabúda na súčasné spoločenské problémy ako aj iné výzvy, ktorým momentálne čelíme.

Vstupné: 8€ až 10€ (iba hotovosť na mieste)

 

Odporúčame

Kopny! Buchny! Ric!

Št 14.12.2023 / DPOH

TIP

Aspoň jeden gól

Pi 29.12.2023 / Kino Kultúrka Stupava

TIP

Karol Plicka - Album k 10. výročiu Matice Slovenskej v Čadci

2.11.2023 - 30.6.2024 / Stredoeurópsky dom fotografie

TIP

Karaoke Blues

Kino Lumière / Slovenská národn...

TIP