koncert
Peter Nagy
Legendárny spevák Peter Nagy vystúpi na 800-ročnom zámockom nádvorí v Pezinku. Nenechajte si ujsť megahity „Aj tak sme stále frajeri“, „S nohami na stole“, „Láska je tu s nami“, „So mnou nikdy nezostarneš“ a mnoho ďalších, ktoré doslova zľudoveli a spievajú si ich ľudia niekoľkých generácií. 
Táto akcia sa konala v minulosti

Peter Nagy je slovenský spevák, skladateľ, textár, ale aj producent a fotograf.

V počiatkoch začínal ako folkový spevák a v 17-tich rokoch nahral svoju prvú pieseň. Do všeobecného povedomia sa dostal s piesňou „Profesor Indigo“ z roku 1982, ktorá vyšla o rok neskôr. Pomáhal mu gitarista a kamarát Karol Witz a do TV ju pretlačil Július Kinček.

V rokoch 1982 až 1983 absolvoval povinnú Vojenskú základnú službu ako vokalista vo Vojenskom umeleckom súbore v Bratislave. V tom čase dostal ponuku spievať so skupinou "Modus", ale založil si vlastnú profesionálnu skupinu "Indigo".

Vo svojej kariére si zaspieval duet s Jožom Rážom „Psi sa bránia útokom“. Spolupracoval s Vašom Patejdlom a Pavlom Hammelom na albume „Peter Nagy v Štúdiu S“. Venoval sa aj mladým hudobným talentom. S Beátou Dubasovou a Patejdlom pripravil prvý album pre deti s názvom „Peter, Vašo a Beáta deťom“. Nagy moderoval v prvej polovici 90-tych rokov aj reláciu „Fany“.

V roku 1984 vyšiel Petrov debutový album „Chráň svoje bláznovstvá“ a v tom roku získal strieborného Slávika. O rok neskôr vyhral Československého zlatého Slávika, aby v roku 1986, tretí rok po sebe, si odniesol opäť Slávika – tentokrát strieborného. V roku 2009 bol uvedený do Českej rockovej siene slávy.

Vstupné: predpredaj 42€ - 1000€

Odporúčame

Pravda je to najdôležitejšie

Kino Lumière / Slovenská národn...

TIP

Ladies & Gentlemen show

5.10.2023 - 17.11.2023 / Red Cat Cabaret Club

TIP

Scott Bradlee's Postmodern Jukebox: Life In The Past Lane Tour

Št 5.10.2023 / Majestic music club

TIP

Memento mori

So 7.10.2023 / Staromestské centrum KaV - Pistoriho palác

TIP