koncert
vážna hudba
Viva Musica! Peter Lipa Symphony - vypredané
Spevák, skladateľ, dramaturg a organizátor jazzového diania. Je najvýznamnejšou osobnosťou slovenskej jazzovej scény. Jeho hudba vychádza zo spojenia jazzu a blues a ako prvý spevák na Slovensku uplatňuje v jazzovej hudbe slovenčinu. Vytvoril osobitý vokálny prejav s dôrazom na text, ktorého rytmické možnosti zároveň prenáša do hudobného prejavu.
Táto akcia sa konala v minulosti

Peter Lipa v roku 2023 oslavuje okrúhle 80. narodeniny. Pri tejto príležitosti pripravujeme narodeninový koncert so sprievodom Orchestra Viva Musica! pod taktovkou Michaely Rózsa Růžičkovej a za účasti ďalších hudobných hostí.

„Vďaka festivalu Viva Musica!  budem zase stáť na veľkej scéne a za mnou les sláčikových a dychových nástrojov. Takáto príležitosť sa nám, obyčajným smrteľníkom z druhej strany hudobnej zemegule, tak často nenaskytne. A znieť budú všetky moje piesne v nových úpravách. Už teraz mám trému. Nemôžem len počúvať tú krásu, nesmiem pri tom zabudnúť, že musím spievať tak, aby aj všetci muzikanti mali radosť z toho, že sme tam spolu. A to podstatné sú diváci. Sedieť v hľadisku a byť súčasťou toho momentu, keď sa to celé rozozvučí, je zážitok jedinečný. V takýchto chvíľach máme my na scéne šancu povedať vám o živej hudbe o niečo viac, než vie internet a telefón. A my tú šancu využijeme,“ uviedol Peter Lipa.

V ankete časopisu Medzinárodnej jazzovej federácie Jazz Forum sa už v 80. rokoch Peter Lipa pravidelne umiestňoval medzi najlepšími európskymi jazzovými spevákmi. Je aj laureátom Ceny Nadácie Tatra banky za umenie.

Peter Lipa Band
Svetlana Rymarenko / spev
Simona Hulejová / spev
Samuel Hošek / spev
Orchester Viva Musica!
Michaela Rózsa Růžičková / dirigentka

Vstupné: predpredaj 29€

Odporúčame

Bienále ilustrácií Bratislava 2023

Bratislava / Bibiana dom umenia pre deti

TIP

Rozptyl

1.9.2023 - 1.10.2023 / Karpatská 24

TIP

Chiki Liki Tu-a Tour 2023 + BDHS, Edo Klena, Akustika

Pi 20.10.2023 / Majestic music club

TIP

Zrní (CZ)

So 7.10.2023 / Nová Cvernovka

TIP