koncert
vážna hudba
Viva Musica! Peter Lipa Symphony - vypredané
Spevák, skladateľ, dramaturg a organizátor jazzového diania. Je najvýznamnejšou osobnosťou slovenskej jazzovej scény. Jeho hudba vychádza zo spojenia jazzu a blues a ako prvý spevák na Slovensku uplatňuje v jazzovej hudbe slovenčinu. Vytvoril osobitý vokálny prejav s dôrazom na text, ktorého rytmické možnosti zároveň prenáša do hudobného prejavu.
Táto akcia sa konala v minulosti

Peter Lipa v roku 2023 oslavuje okrúhle 80. narodeniny. Pri tejto príležitosti pripravujeme narodeninový koncert so sprievodom Orchestra Viva Musica! pod taktovkou Michaely Rózsa Růžičkovej a za účasti ďalších hudobných hostí.

„Vďaka festivalu Viva Musica!  budem zase stáť na veľkej scéne a za mnou les sláčikových a dychových nástrojov. Takáto príležitosť sa nám, obyčajným smrteľníkom z druhej strany hudobnej zemegule, tak často nenaskytne. A znieť budú všetky moje piesne v nových úpravách. Už teraz mám trému. Nemôžem len počúvať tú krásu, nesmiem pri tom zabudnúť, že musím spievať tak, aby aj všetci muzikanti mali radosť z toho, že sme tam spolu. A to podstatné sú diváci. Sedieť v hľadisku a byť súčasťou toho momentu, keď sa to celé rozozvučí, je zážitok jedinečný. V takýchto chvíľach máme my na scéne šancu povedať vám o živej hudbe o niečo viac, než vie internet a telefón. A my tú šancu využijeme,“ uviedol Peter Lipa.

V ankete časopisu Medzinárodnej jazzovej federácie Jazz Forum sa už v 80. rokoch Peter Lipa pravidelne umiestňoval medzi najlepšími európskymi jazzovými spevákmi. Je aj laureátom Ceny Nadácie Tatra banky za umenie.

Peter Lipa Band
Svetlana Rymarenko / spev
Simona Hulejová / spev
Samuel Hošek / spev
Orchester Viva Musica!
Michaela Rózsa Růžičková / dirigentka

Vstupné: predpredaj 29€

Odporúčame

litera fest 2024

.klub pod lampou / Pink Whale / Artforum

TIP

Mad Max 2: Bojovník ciest

St 19.6.2024 / Kino Lumière

TIP

Furiosa: Mad Max sága

Artkino Za zrkadlom / Kino Mier Se...

TIP

Daniš, Janoška, Karvay, Kuschnir & Orchester Viva Musica!

Št 15.8.2024 / Koncertné štúdio Slovenského rozhlasu

TIP