koncert
Orient (CZ) + Vellocet Roll (CZ)
Crème de la crème českej alternatívnej scény v Novej Cvernovke.
Táto akcia sa konala v minulosti

Orient (CZ)
Pôvodne ako trio začínali s preskúmavaním aktuálneho elektronického diania, avšak v priebehu rokov postupne prešli k tradičnejšie hrajúcej kapele so živými nástrojmi vrátane dychov, perkusií alebo starých syntetizátorov, a to už v štvorčlennej zostave.

Pražskí Orient vydali nový album, LP "Redwood" so sebou nesie obmeny ako v zostave, tak v štýle. Svojrázna formácia prešla personálnymi zmenami, a na poste bubeníka privítala Patrika Šafránka. O basu na nahrávke sa potom postaral Ondřej Šponer, ktorého ale v živej zostave nahradí Andrea Rottin.

Vellocet Roll (CZ)
Pražská postpunková formácia Vellocet Roll vydala svoju debutovú platňu A Man Asleep v roku 2019 na labeli Theremin Records, čo jej zabezpečilo nezameniteľný špinavý zvuk.

Päťčlenná zostava naživo vytvára zvukovú koláž plnú psychedélie, zahmlené gitary sa miešajú s neurotickými plochami saxofónu. Na albume A Land Ridden by Darkness (Full Moon Forum, 2021) svoj hutný energický zvuk kapela dopĺňa o nečakane zvodné freejazzové pasáže.

Takmer presne rok po druhom dlhohrajúcom albume prichádzajú s ďalšou nahrávkou, kde sa vôbec po prvýkrát rozhodli použiť slovenčinu. EP Halcyon Days zachytáva kapelu v priamočiarejšom punkovom móde, päťčlennú zostavu kapely rozšíril Ján Podskalský (gitara), na koncertoch zvuk ešte dopĺňajú perkusie Josefa Hradilka (Dukla). Vellocet Roll patrí aktuálne medzi najlepšie živé kapely na bohatej českej alternatívnej scéne.

Odporúčame

Dan Bárta & Illustratosphere (CZ)

Št 27.6.2024 / Pink Whale

TIP

Generácia Z: Krása nevídaná

26.5.2024 - 14.6.2024 / DPOH

TIP

Studio 34 - Party Show

Št 20.6.2024 / Red Cat Cabaret Club

TIP