koncert
NuJazzDayz: Manu Delago (AT) + Sam Handwich
NuJazzDayz oživuje značku a ohlasuje prvé koncerty! Manu Delago je hráč na hang a perkusie z Rakúska, predskokanom bude domáci Sam Handwich.
Táto akcia sa konala v minulosti

Hudobná cesta dnes 37-ročného Manua Delaga začala na Univerzite Mozarteum v Salzburgu, kde vyštudoval hru na perkusie. Toto vzdelanie mu ale nestačilo, a preto pokračoval v štúdiu jazzových bicích na britskej Guildhall School of Music and Drama. Tam ho zaujal švajčiarský hudobný nástroj hang, ktorý je už na prvý pohľad výnimočným inštrumentom vzbudzujúcim údiv i nejasné očakávania. A práve vďaka nemu sa stal tak osobitým muzikantom, ktorého si v ostatných rokoch pre spoluprácu, a to nielen v štúdiu, ale aj na koncertoch: vyhliadla si ho islandská ikona Björk, sestra Norah Jones Anoushka Shankar alebo aj soulová speváčka Joss Stone. Plodný je aj v ostatných rokoch, kedy vydáva pravidelne štúdiové či live nahrávky. Tou zatiaľ poslednou je Environ Me z roku 2021.

Meno Manu Delago nie je žiadnou neznámou ani pre slovenské publikum. Perkusionista a skladateľ sa tu ukázal viackrát, napríklad v roku 2015 vystúpil na troch rôznych domácich festivaloch (Pohoda, Konvergencie a Waves) a napokon sme ho na sklonku spomenutého roka zahral aj v A4ke v rámci série NouveauNu.Night

Vstupné 15€

Prehľad potvrdených koncertov v rámci NuJazzDayz 2022:

11. júna: Manu Delago - Záhrada CNK, Banská Bystrica 

13. júna: Manu Delago (+ Sam Hendwich) - Nová Cvernovka, Bratislava

15. júna: Portico Quartet - Nádvorie, Trnava

16. júna: Portico Quartet (+ God & Eve) - Nová Cvernovka, Bratislava

28. september: Kings of Convenience - MMC, Bratislava

Odporúčame

Šarlatán

Pred DK Dúbravka / Kultúrna scé...

TIP

Francúzsky deň 2022

14.7.2022 - 14.7.2022 / Hlavné námestie, Bratislava

TIP

Uprising 2022

26.8.2022 - 27.8.2022 / Zlaté piesky

TIP

Talianske ikony vo fotoportrétoch Marie Mulas

1.6.2022 - 28.9.2022 / Prírodovedné múzeum SNM

TIP