koncert
Nouvelle Vague
Francúzske zoskupenie Nouvelle Vague, ktoré ponúka originálne coververzie v bossa nova obale, zavíta po vyše 6 rokoch opäť do Bratislavy. Unikátny projekt Marca Collina a Oliviera Libauxa sa predvedie 29. septembra v Majestic Music Clube (MMC) v rámci série Dobrý výber. Koncert bude súčasťou ich európskeho turné.. Nouvelle Vague na ňom po covidovej prestávke s miernym oneskorením oslavujú 15 rokov na scéne - aj keď už bez zakladateľa Oliviera Libauxa, ktorý zomrel vlani v septembri vo veku 57 rokov.
29.09.2022, Št

Predskokanom bude francúzske indie-popové duo Black Lilys a domáci Curly Simon. Lístky na koncert v MMC sa už predávajú za 26€ (státie) a 29€ (voľné sedenie). Po vypredaní prvej série vstupeniek na státie sa ich cena zvýši na 29€, pri sedení je cena pevná.  

Nouvelle Vague debutovali eponymným albumom v roku 2004. Ukázali na ňom, že známym aj menej známym hitom zo škatuliek ako new wave alebo post punk dokážu dať aranžmány, ktoré zaujmú kritikov, ale aj širšiu verejnosť. Hovoríme o kúskoch ako This Is Not a Love Song od Public Image Limited alebo Love Will Tear Us Apart od Joy Division. Alebo aj o skladbe In a Manner of Speaking pôvodne od kalifornskej zostavy Tuxedomoon, ktorá má spomedzi ich piesní najviac prehratí na Spotify či YouTube. Odvtedy vydali ďalšie štyri štúdiovky a pravidelne koncertovali po celom svete. V Bratislave v minulosti vystúpili v Slovenskom rozhlase, KC Dunaj a naposledy v Starej tržnici. 

Podobne pôsobiví ako na nahrávkach sú Nouvelle Vague aj naživo, a to najmä vďaka speváčkam. Na aktuálnych koncertoch sú s nimi Austrálčanka Phoebe Killdeer a Francúzka Mélanie Pain a práve ony dve sa ukážu i v našom hlavnom meste. Atmosféru ich vystúpení cítiť aj z fotiek. No veď sa pozrite na zábery, ktoré pred takmer 10 rokmi spravila Martina Mlčúchová.
 

Vstupné 26€ - 29€

Dokument o skupine, ktorý vyšiel pred piatimi rokmi:

Nouvelle Vague odštartovali svoju kariéru v roku 2004. Kapela sa preslávila cover verziami známych hitov, akými sú napríklad Love Will Tear Us Apart od Joy Division či Just Can't Get Enough od Depeche Mode, ktoré duo Marc Collin a Olivier Libaux pretvorilo do ľahkých bossa nova rytmov.

Nasledovali ďalších päť albumov, kritikmi aj fanúšikmi obdivovaný Bande á Part v roku 2006, Couleurs Sur Paris z roku 2010, ktorý obsahoval piesne výlučne vo francúzskom jazyku, alebo zatiaľ posledný I Could Be Happy. Pred pandémiou kapela vydala výberovky Rarities a Curiosities.

Pre kapelu sú okrem skvelých hudobníkov príznačné aj výrazné osobnosti speváčok, ktorých sa v Nouvelle Vague počas vyše desaťročného pôsobenia na scéne vystriedalo neúrekom. Nadéah Miranda, Mélanie Pain či Phobe Killdeer nadviazali na Nouvelle Vague úspešnými sólovými kariérami.

Na albumoch kapely však môžeme počuť aj ďalšie, hosťujúce hviezdy, medzi nimi sa nachádza napríklad Martin Gore z Depeche Mode, Skye Edwards z Morcheeba, či Julliette Lewis.

 

Odporúčame

Ľudovít Fulla  - Fragmenty

27.4.2022 - 23.10.2022 / Galéria Nedbalka

TIP

Endemit

St 17.8.2022 / T3 - kultúrny prostriedok

TIP

Dobrý trh na Panenskej

So 24.9.2022 / Panenská ulica a okolie

TIP

Son Lux (USA)

Ne 12.3.2023 / Majestic music club

TIP