koncert
N.O.H.A. (Noise Of Human Art)
Multikultúrna kapela N.O.H.A. opäť v Bratislave. Čaká nás hudobná nálož a multižánrová zmes v rytmoch drum&bassu, world music a etno-bass. Na energiou nabitej show zaznejú ich najväčšie hity a keďže sú autormi už siedmych albumov, budú mať z čoho vyberať .
Táto akcia sa konala v minulosti

N.O.H.A.

Noise of Human Art sa vyznačuje energiou nabitými groovmi a svojou otvorenou žánrovou zmesou drum&bassu a world music v zvuku, ktorý radi nazývajú „etno-bass“. S niekoľkými štúdiovými albumami a rokmi koncertovania, hitmi ako Tu Café, Balkan Hot Step a Dinero, vystupovali na niektorých z najväčších európskych festivalových pódií. Toto zoskupenie vyniká ako živá, dýchajúca sila prírody. Z kapely vyžaruje vysoko nákazlivá pozitívna energia prúdiaca z pódia priamo do davu.

Na pódiu N.O.H.A. pôsobí ako smršť obrovskej pozitívnej energie – koncert je esenciou tanečnej hudby v podaní živej kapely, absorbujúcej rôzne hudby sveta do neodolateľných grooveov. N.O.H.A. zaujala už svojím prvým albumom Noise of Human Art v roku 1997, aj keď klubové hitovky a pozícia koncertnej hviezdy prišli až o niekoľko rokov neskôr.

Kapela je špecifická štýlovo otvoreným mixom drum&bass, world music, dub stepu a energiou nabitých groovov. Hity ako „Di Nero“, „Wanna Play“, „Dive in Your Life“ a hlavne „Tu Café“ dovolili kapele koncertovať na tých najvyšších festivalových európskych pódiách ako Eurospotting-Kopenhagen (DK), Bourges Festival(F), Roxy-Istanbul (TR), Electronic Beats Festival (supporting Prodigy) ( CZ), Roots Festival-Amsterdam, Espantapitas Festival (ES), Rock For People, Exit (SER), Pohoda (SK), Colours of Ostrava (CZ), PopKomm (DE), Rolling Stone Roadshow, Bizarre Festival (DE), Nancy-Jazz Festival (F)…

Na Slovensku mala N.O.H.A koncertnú premiéru na festivale Pohoda v roku 2009, kde napriek tomu že hrala pod páliacim slnkom, zožala zaslúžený frenetický ohlas. V Bratislave skupina naživo debutovala rok nato – vypredané MMC zažilo jeden z najlepších koncertov v našom meste v roku 2010.

Zakladajúci členovia kapely N.O.H.A., Philip Noha a MC Chevalier Hadley, sa od samého začiatku existencie kapely sústredili na to, aby mali okolo seba inšpiratívnych, kreatívnych a endorfínmi prekypujúcich muzikantov.

N.O.H.A. svojou očividnou sympatiou voči tradičnej hudbe a multikultúre rozbíja hranice medzi rôznymi hudobnými smermi aj svetovými kontinentmi a prirodzeným spôsobom tak spojuje dynamický a nadupaný groove so živou, veselou a hravou performance. To je momentálne, od septembra 2013, zvýraznené prítomnosťou novej US speváčky Kaii Brown, ktorá svojim osobitým prejavom dodáva hudbe aj živým koncertom N.O.H.A. novú hudobnú aj vizuálnu dimenziu.

Členovia N.O.H.A.: 
- MC Chevy (New York, USA)
- Kaia Brown (Washington, D.C., USA) 
- Philip Noha (Praha, ČR)
- Thom Herian (Praha, ČR)
- Jatrabass (ČR)
- Felipe Machado (Rio Grande, BRA) 
- Guido Lahrmann (D)

Po koncerte nasleduje after party.

Vstupné: predpredaj 15€

Odporúčame

48. Gitarový festival J. K. Mertza 2024

Zrkadlová sieň Primaciálneho pa...

TIP

Yotam Peled & Free Radicals: Where the Boys Are

Ut 25.6.2024 / Nová Cvernovka

TIP

Michalská veža: po rekonštrukcii

27.9.2023 - 30.11.2024 / Michalská veža

TIP

Máme prachy!

Kino Kultúrka Stupava / Kino Film...

TIP