koncert
výstava
Noc múzeí a galérií v Múzeu Jána Cikkera: Hot Jazz & Swing
K jedým zo záverečných podujatí tohtoročnej Noci múzeí a galérií v Bratislave bude patriť ojedinelé vystúpenie jazzovej speváčky Janky Dekánkovej a jej manžela  - klaviristu a saxofonistu Ladislava Fančoviča - čerstvého držiteľa Ceny Jána Cikkera.
Táto akcia sa konala v minulosti

Program Noci múzeí a galérií v múzeu Jána Cikkera

Výstava

Jeden deň v živote skladateľa (Ján Cikker - život a dielo)

16.00, 17.00, 18.00 - Komentovaný sprievod stálou expozíciou

20.00 - Hot Jazz & Swing

Klavirista Ladislav Fančovič a speváčka Jana Dekánková sa špecializujú na interpretáciu autentického hot-jazzu a swingu obdobia 20. až 40. rokov minulého storočia. Ladislav Fančovič je jeden z najvýznamnejších slovenských klaviristov klasickej hudby s medzinárodným renomé, ktorý svoju lásku k starému jazzu zhmotnil v roku 2011 založením deväťčlenného swingového orchestra Fats jazz band.

V krásnych priestoroch funkcionalistickej vily sa prostredníctvom hudobného stroja času ocitneme v dobe, keď sa hrával hot jazz & swing - v dobe, keď niekdajší domáci pán - Ján Cikker - práve vyrastal a tento hudobný žáner i sám často s potešením hrával.

Pozrite si kompletný program Noci múzea a galérií v Bratislave

Akciu a všetky informácie o nej pridal na Citylife.sk priamo organizátor Múzeum Jána Cikkera. Redakcia nezodpovedá za prípadné nepresnosti, chyby, a zmeny. Ak organizujete akciu, na Citylife.sk a Kidstown.sk ju môžete pridať na adrese pridaj.citylife.sk.

Odporúčame

Quasars Ensemble

So 21.9.2024 / Slovenská filharmónia

TIP

Equilibrium String Quartet

So 13.7.2024 / Botanická záhrada

TIP

Dan Bárta & Illustratosphere (CZ)

Št 27.6.2024 / Pink Whale

TIP