koncert
Neřež Trio

Česká legenda Neřež sa opäť predstaví v Bratislave. Na koncerte môžete čakať prierez tvorbou Z. Vřešťála a V. Sázavského.

Táto akcia sa konala v minulosti

Česká skupina Neřež vznikla ako volné pokračovanie legendárnej formácie Nerez, ktorej jadro od začiatku 80. rokov tvoril autorský trojuholník Zuzana Navarová – Zdeněk Vřešťál – Vít Sázavský.

V roku 1986 vyšlo Nerezu prvé LP, „Masopust“ a o dva roky neskor druhé radové album „Na vařený nudli“, Roku 1989 členovia nerezu usporiadali festival Stará láska Nerez a vy, pri ktorom si na pódium pozývali spriatelené muzikantov, v novembri koncertovali v Španielsku. V roku 1990 vyšlo tretie (a posledné) radové LP „Ke zdi“.

V roku 1993 vyšlo živé CD „Stará láska Nerez a vy“, ktoré je záznamom koncertu a okrem hosťovania Jaroslava Nejezchleby ide o koncert samotného hlavného tria. Nerez tak ešte nahrali album kolied „Nerez v Betlémě“, ale už bolo jasné, že sa skupina rozpadá.

Zdeněk Vřešťál začal pripravovať sólové album „Čím dál víc Vřešťál“ a Zuzana Navarová spolu s Ivánem Gutiérrezem a Karlem Cábou trio Tres a v následujúcich rokoch vydala päť albumov so skupinou Koa. Zomrela v roku 2004 vo veku 45 rokov.

Tentokrát vystúpia v rámci slovenského turné k 20-tim narodeninám kapely v zložení Zdeněk Vrešťál, Vít Sázavský a Miloš Klápšte.

-----------------

Vstupné: 7€

Odporúčame

Víno pod hviezdami

So 15.8.2020 / Pezinok

TIP

Katarzia - Celibát tour

Pi 23.10.2020 / Nová Cvernovka

TIP

Mikrohradby Moravany

21.8.2020 - 22.8.2020 / Moravany nad Váhom, Kaštieľ

TIP

Blues na Lodi: Sitra Achra

Ne 13.9.2020 / Divadlo v podpalubí

TIP