koncert
něco něco (CZ)

Česká tanečná indie pop elektro kapela něco něco na palube lodi Pink Whale.

Táto akcia sa konala v minulosti

něco něco

Tanečnú, elektronickú a miestami post-punkovú kapelu tvorí speváčka Alžbeta Trusinová a Tomáš Tkáč, ktorý okrem spevu obstaráva aj syntetizátory a gitaru. Na koncertoch ich sprevádza energický bubeník Václav Švestka.

V pesničkách s poetickými českými textami sa kapele darí prepojiť zdieľanú skúsenosť ľudí, ktorí hľadajú svoje miesto vo svete a snažia sa žiť tak, aby obstáli sami pred sebou. Hlavná textárka Alžbeta Trusinová tiež často pracuje s témou ženskej skúsenosti a empowermentu. V ich tvorbe ale stále zostáva prítomný aj prvok hravosti a zveličenia.

Kapela vznikla v roku 2019 a vydala tri platne, Začíná (2020), Útržky (2021), za ktoré boli nominovaní na hudobné ceny Vinyla a Apollo, a Třetí (2023).

něco něco sú pár a kapela. Spolu žijú, skladajú a koncertujú. A milujú to.

Odporúčame

Pomáda

Areál hier Radosť Štrkovec / Am...

TIP

Ranné cvičenie s InstaGym

9.7.2026 - 27.8.2026 / Eurovea

TIP

Toy Story 5: Príbeh hračiek

7.7.2026 - 8.7.2026 / Cinemax Bory Mall

TIP

Diamanty

St 15.7.2026 / Kino Nostalgia

TIP