koncert
Mutanti hledaj východisko + WWW Neurobeat

Dvojkoncert divnorapových harcovníkov a kultových priekopníkov českého rapu! Obe skupiny už dlhodobo svojsky a odvážne posúvajú hranice rapu na československej scéne.

17.09.2021, Pi

Posledný album kapely WWW Neurobeat "Neutopíš sa dvakrát" ve stejné řece (2018, BiggBoss) znie v dnešnom kontexte obzvlášť aktuálne a znepokojujúco.

Charakteristické temné existencialistické texty výtvarníka Lubomíra Typlta sú akýmsi nejednoznačným výkrikom do absurdity sveta, z ktorej sa nedá uniknúť. Rytmické beaty a monotónny, no naliehavý prejav Ondřeja Sifona Anděru, sprevadzáný Milesou Anděrou Zrnič, do seba nekompromisne vťahuje.

Album "Neutopíš sa dvakrát ve stejné řece" je možno najprístupnejším z doterajšej tvorby kapely a potreba vykričať frustráciu a des zo sveta na ňom znie zrelšie a vyrovnanejšie.

Energické duo Mutanti hledaj východisko Jiřího Konvalinku a Jana Vejražku vydali minulý rok svoj tretí abum Když máš kamarády, nepotřebuješ nepřátelé (2020, vlastný náklad). Svojou tvorbou vybočujú z československej tradície rapu, neboja sa nadhľadu a irónie, no ani vážnych tém a úprimných emócií.

Mutanti sú žánrovo a zvukovo eklektickí, využívajú tvrdú elektroniku, melodický pop aj tanečné beaty; pásaže, kde dominujú slová a hudba sa striedajú. To, čo tento rôznorodý prejav Mutantov spája, je naliehavá emocionalita, ktorá sa nevyhýba ničomu.

Napriek temnému a existencialistickému ladeniu oboch zoskupení, ponúka ich tvorba akúsi katarziu a úľavu. Cítiť z nich totiž energiu nájsť z ťaživosti a nezmyselnosti východisko a neutopiť sa v tom.

Vstupenky za 10 a 15€

____

Vstup na podujatie a vstup do bistra a baru je možný iba pre plne zaočkovaných. Kontrola očkovania prebehne overením platnosti QR kódu. Stiahnutím aplikácie Green pass pomôžete urýchliť celý proces kontroly. Ďakujeme!

V prípade, ak sa návštevníci nemôžu zaočkovať zo zdravotných dôvodov, pri vstupe sa bude kontrolovať potvrdenie od lekára + potvrdenie o negatívnom teste (AG – 48 hodín / PCR – 72 hodín) vo forme QR kódu (Green pass).

Vstup do interiéru je povolený iba s rúškom/ respirátorom.
V priestoroch sú k dispozícii bezkontaktné dezinfekcie.

Odporúčame

Staré dámy

Ut 21.9.2021 / Štúdio L+S

TIP

Krajina nomádov

Št 16.9.2021 / Kino Nostalgia

TIP

Biela noc Bratislava 2021

17.9.2021 - 3.10.2021 / Bratislava

TIP

Možné agrarizmy - Bude aj po revolúcii cukor?

21.8.2021 - 31.10.2021 / Kunsthalle Bratislava

TIP