koncert
Movits!

Švédski majstri v rozdávaní energie Movits! sa na jeseň opäť ukážu v Bratislave.

Táto akcia sa konala v minulosti

Movits!
Švédska kapela Movits!, ktorá si fanúšikovský tábor na Slovensku v ostatných rokoch zveľaďovala na festivaloch ako Pohoda, Uprising, ale aj v košickej Tabačke, sa opäť ukáže v Bratislave. Majstri hudobného eklektizmu miešajúci hip-hop s electro-swingom sa ukážu v piatok 15. novembra v bratislavskom Majestic Music Clube (MMC). Vystúpenie bude súčasťou európskeho turné, na ktorom predstavia dvojalbum V. Jeho prvú časť muzikanti vydali v novembri, tú druhú uvedú na trh už v piatok 31. mája.

Večer, počas ktorého v MMC zrejme nezostanú žiadne nohy na podlahe, odštartuje slovenské zoskupenie Malalata.

 

Skupina Movits! vznikla pred vyše 10 rokmi v meste Luleå, ktoré je známe najmä hokejovým fanúšikom. Na scéne sa zviditeľnila nielen unikátnou zmesou tanečnej hudby, ale aj textami kritickými voči reáliám švédskej spoločnosti. A určite jej pomohlo aj vystúpenie v šou The Colbert Report Stephena Colberta.

Dvojalbum V je podľa ich vlastných slov reakciou na obdobie, v ktorom každý vydáva už len EP nahrávky. “Mali sme taký kreatívny flow, že sme ho nevedeli zastaviť. Album V je našim maximalistickým homerunom s klasickým zvukom Movits! v novom šate. Je to ako stádo slonov na karnevale v Mississipi,” uviedla kapela k čerstvej novinke.  

 

Vystúpenie Movits! bude súčasťou koncertnej série Dobrý výber. ktorú z verejných zdrojov finančne podporil Fond na podporu umenia a SOZA. Prvým podujatím z tejto novej série bol len nedávno koncert britského muzikanta Benjaminea Clementinea. Už o necelý mesiac sa vďaka Dobrému výberu slovenským fanúšikom predstaví berlínsky hudobník Apparat (21. júna/MMC, Bratislava). 


----------
 

Vstupenky: Prvých 100 lístkov stojí 19€, po ich vypredaní sa cena zvýši na 22€.


 

Odporúčame

Comics Salón 2020

18.9.2020 - 20.9.2020 / Dom kultúry Ružinov

TIP

Noc výskumníkov 2020

27.11.2020 - 27.11.2020 / Stará tržnica

TIP

Generácia 909,76

26.6.2020 - 10.1.2021 / Slovenská národná galéria Bratislava

TIP

Môj dobrý kamarát

Pi 21.8.2020 / Štúdio L+S

TIP