koncert
Michal Pavlíček Trio
Jeden z najvýznamnejších českých rockových gitaristov Michal Pavlíček vystúpi so svojim triom v Bratislave. Prinesie svoj nový album.
Táto akcia sa konala v minulosti

Michal Pavlíček patrí už desaťročia k najvšestrannejším, najplodnejším i najosobitejším gitaristom našich geografických i hudobných končín.

Výpočet všetkých jeho hudobných a skladateľských aktivít by zabral celé stránky, svojou kvalitou sa však mnohé z nich stali nezameniteľnou a nezabudnuteľnou súčasťou československej hudobnej a predovšetkým rockovej histórie. Patrí k nim celkom určite TV cyklus Na Kloboučku, v ktorom dlhé roky pozýval na pódium k spoločnému hraniu skvelých známych i menej známych hudobníkov. Záznamy z týchto sessions patria k tomu najlepšiemu, čo v československej hudbe vôbec vzniklo.

Okrem toho sa Michal Pavlíček neúnavne venuje skladaniu hudby k muzikálom, baletom i divadelným predstaveniam, komponovaniu scénickej i filmovej hudby a to nielen doma, ale aj v zahraničí (napr. pre BBC), podieľal sa na desiatkach CD, či už ako hráč alebo autor hudby, spolupracuje s Bárou Basikovou, Monikou Načevou či Kamilom Střihavkom, pre ktorého napísal okrem iných aj pesničku Země vzdálená. V neposlednom rade vydáva aj svoje vlastné radové albumy.

Je držiteľom mnohých ocenení a viacerých Zlatých i Platinových platní a členom Beatovej siene slávy. Je ťažko uveriteľné, že popritom všetkom stíha ešte aj živé hranie a to dokonca vo viacerých fungujúcich zoskupeniach. Ku kultovým a dnes možno bez nadsázky povedať už legendárnym patria skupiny Pražský výběr a Stromboli, je členom Supergroup, s obľubou však vystupuje aj v menších zostavách v duu s Monikou Načevou, BSP či v minulosti s vynikajúcim inštrumentálnym triom Big Heads.

Bratislavský klub MMC sa 27.2.2020 stane jednou z mála slovenských zastávok jeho turné k novému albumu Pošli to tam!, ktorý vyšiel v marci tohto roka. Na albume, na ktorom spolupracovali aj Monika Načeva či Richard Müller, sa nachádza 16 nových autorských skladieb z dielne Michala Pavlíčka, textami prispeli Jáchym Topol, Jan Sahara Hedl, Markéta Pilátová, Vlastimil Třešňák a Michal Horáček. Hudba, aranžmá a produkcia zostala v rukách samotného M.Pavlíčka, na nahrávaní sa podieľali okrem Pavlíčka (gitary, syntetizéry, spev) Miloš Meier (bicie), Martin Ivan (basová gitara), Michal Pavlíček Jr. (bicie), Michal Nejtek (piano), Michal Kolouch Daněk (bicie) a ďalší.

-----------

Vstup: 15€ / 25€


Odporúčame

Chlast

edisonline.sk / Kino Lumière / Kino Mladosť

TIP

Služobníci

Ut 22.6.2021 / Kino Lumière

TIP

Sharpe 2021

3.9.2021 - 4.9.2021 / Nová Cvernovka

TIP