koncert
party
Meowlau x Val + Törzs
Výnimočné spojenie – maďarská post rocková kapela Törzs a slovenské trio Meowlau X Val. Energický live liquid verzus dynamický post rock 21. mája v bratislavskom Klube pod lampou.
Táto akcia sa konala v minulosti

Törzs je maďarské postrockové/ shoegazingové trio z Budapešti. Na scéne sú od roku 2014 a za ten čas si stihli vyprofilovať svoj charakteristický a nezameniteľný zvuk – podmanivý, mäkký, nápaditý. Doteraz vydali tri albumy: High Up, On Earth, Tükör. Práve ten posledný bol nahrávaný v jaskyni Baradla – päťsto metrov pod zemou. Ich tvorba je oceňovaná pre vysokú zvukovú a vizuálnu kvalitu, rovnako pre výber zaujímavých myšlienkových tém a aranžérsku hravosť.

Meowlau x Val je nový a svieži zjav na slovenskej hudobnej scéne. Laura Jašková aka Meowlau (basgitara, gitara, skladba) tvorí piesne a prezentuje ich na sociálnych sietí, kde zaujala aj Lennyho Kravitza, zároveň hosťovala aj u  Richarda Müllera, či v kapele Billy Barman.

Valentina Vlková aka Val (spev, texty) na seba upozornila prostredníctvom rôznych speváckych súťaží, v ktorých porota ocenila nielen pekne zafarbený hlas, ale aj charizmatický prejav. Ako mladá generácia kombinujú prácu s počítačovými softvérmi a hudobnými nástrojmi. Teraz sa snažia zaujať autorskou hudbou, v ktorej chcú priniesť iný pohľad na alternatívny pop. Dokončujú svoj prvý veľký projekt, ktorý by mal vyjsť už tento kalendárny rok.
 

EP Nevermind si môžete zakúpiť vo forme vinylu na webe vydavateľstva Gergaz

Odporúčame

Dvadsať rokov Pamätníka Chatama Sofera

10.6.2022 - 9.10.2022 / Židovské komunitné múzeum

TIP

Ivan Csudai - MMXXII

17.6.2022 - 4.9.2022 / Danubiana Meulensteen Art Museum

TIP

Viva Musica! 2022

23.6.2022 - 11.9.2022 / Bratislava

TIP

Brutal Assault 2022

9.8.2022 - 13.8.2022 / Pevnost Josefov, Jaroměř

TIP