koncert
BJD 2019: Ľudové Mladistvá feat Lipa, Strapo, Mikulcová & Hošek
Otvárací koncert jazzákov vo Vodnej veži! Ľudové mladistvá s hosťami: na pódiu aj Peter Lipa, Strapo, Zuzana Mikulcová, a Samuel Hošek. 
Táto akcia sa konala v minulosti
Pri príležitosti 45. ročníka Bratislavských Jazzových Dní Slovenská sporiteľňa sa organizátori legendárneho festivalu rozhodli zorganozovať špeciálny koncert na nezvyčajnom mieste. Akcia sa bude konať 17.9.2019 na Vodnej Veži na Nábreží armádneho generála Ludvíka Svobodu.

Atmosféru pred a po hlavnom programe bude tvoriť hudobník, producent a DJ Jureš Líška zo skupiny Fallgrapp

Koncert začne o 19:00hod a vystúpi na ňom kapela Ľudové Mladistvá v plnej zostave, ktorú bude viezť kapelník Martin Štefánik. Deväť členná kapela bude obohatená o sláčikové kvarteto Spectrum Quartett, počas koncertu s ňou vystúpia aj hviezdy ako Peter Lipa, Strapo, Zuzana Mikulcová a Samuel Hošek.

V priestoroch konania sa budú počas celého podujatia permietať archívne filmy a koláž fotografií z predchádzajúcich 45tich ročníkov. Súčasťou programu bude aj prezentácia mladých výtvarníkov.

Po 22:00 bude akcia pokračovať vo forme silent-disco.

Každý nás fanúšik jazzákov obdrži pri vstupe malé prekvapenie!

V prípade nepriaznivého počasia sa akcia bude konať v klube Ateliér Babylon.

Klik sem pre kompletný program Bratislavských jazzových dní!

Ľudové Mladistvá je hudobný projekt mladého skladateľa, a klaviristu Martina Majla Štefánika. Sedemčlenná skupina spája prvky folklóru, jazzu, vážnej, aj modernej hudby.

Fúzia zdanlivo nesúrodých prvkov je v aranžmánoch Martina Majla Štefánika ojedinelá. Jeho rukopis spočíva v invenčnom, inovatívnom prístupe k spracovaniu ľudových piesní. Štefánik predtým spolupracoval aj s popovými hviezdami ako Celeste Buckingham, Majk Spirit, Ema Drobná.  

Štefánik s projektom Ľudové mladistvá už dostal niekoľko prestížnych ocenení: vyhral Pódium mladých talentov na BJD SLSP, na RHA bola skupina objavom roka, a bodovala aj v súťažiach Nové tváre slovenského jazzu a JazzFruit Praha. Štyri speváčky a malá, netradičná fusion cimbálovka spôsobujú obrovský hudobný zážitok.

Odporúčame

Bratislavské korunovačné dni 2020

14.8.2020 - 16.8.2020 / Bratislava

TIP

The Lumineers

Po 21.6.2021 / Axa Aréna NTC

TIP

Semblant

Pi 25.9.2020 / Randal Club

TIP

Slobodná Európa

Majestic music club / Randal Club

TIP