koncert
Korben Dallas

Korben Dallas vyráža po dva a pol roku tam, kde sa cíti najlepšie - do klubov. Budú skladby z nového štúdiového albumu Deti rýb, aj najznámejšie skladby z doterajšej tvorby. Zažite nový program, novú energiu a nový zvuk kapely. 

 

Táto akcia sa konala v minulosti

Vstupenky zakúpené na presunuté turné "Aneta Langerová & Korben Dallas - Turné 2020" resp. "Korben Dallas - Konečne na sedenie" zostávajú v platnosti na nové termíny.

Vstupné od 22€ do 27€

Korben Dallas
Debutový album "Pekné cesty" (2011), ktorý vznikol ako živá nahrávka z koncertu, bol nominovaný na Radio_Head Awards v kategórii album roka – cena kritikov.

Výraznejšie sa kapela Korben Dallas presadila s druhým albumom "Karnevalová vrana", ktorý vyšiel v roku 2013 vo vydavateľstve Slnko Records. "Karnevalová vrana" sa dostala na prvú priečku v albumovom rebríčku slovenskej verzie iTunes aj Spotify, a na Radio_Head Awards 2013 získala skupina ceny za najlepší album, singel (Otec) aj najlepšiu koncertnú skupinu.

Korben Dallas radi spolupracujú aj s inými hudobníkmi a skupinami. V relácii Rádia_FM sa predstavili so špeciálnym hosťom Andrejom Šebanom. V Česku aj na Slovensku odohrali sériu spoločných koncertov s kapelou Zrní, s Janou Kirschner nahrali pieseň Spolu.

Na festivale Viva Musica! a neskôr aj na festivale Pohoda sa predstavili v sprievode symfonického orchestra. Projekt Korben Dallas Symphony bol zaznamenaný aj na albume Kam ideme (2015), na ktorom v skladbe Sen hosťuje aj Aneta Langerová. 

Predtým v roku 2014 skupina Korben Dallas vydala tretí album "Banská Bystrica", po symfonickej odbočke v roku 2017 opäť rockový album "Stredovek".

Kapela v roku 2019 vydala štúdiový album "Bazén", ktorý produkoval britský producent Eddie Stevens. Na jar ho predstavila na česko-slovenskom turné, v lete na veľkých festivaloch ako Pohoda alebo Grape.

V roku 2022 skupina už bez Ľuba Petrušku vydala album "Deti rýb".

 

 

 

 

Odporúčame

Africké trhy v Bratislave

So 3.9.2022 / Nám. SNP 25 (Stará tržnica)

TIP

Piknik vo vinohradoch

So 24.9.2022 / Pezinok

TIP

Sto (k)rokov Vasca Bendiniho

23.6.2022 - 4.12.2022 / Historické múzeum SNM

TIP

Ľudovít Fulla  - Fragmenty

27.4.2022 - 23.10.2022 / Galéria Nedbalka

TIP