koncert
Korben Dallas

Známa slovenská rocková skupina z Bratislavy Korben Dallas predstaví svoje najznámejšie skladby.

Táto akcia sa konala v minulosti

Debutový album "Pekné cesty" (2011), ktorý vznikol ako živá nahrávka z koncertu, bol nominovaný na Radio_Head Awards v kategórii album roka – cena kritikov.

Výraznejšie sa kapela Korben Dallas presadila s druhým albumom "Karnevalová vrana", ktorý vyšiel v roku 2013 vo vydavateľstve Slnko Records. "Karnevalová vrana" sa dostala na prvú priečku v albumovom rebríčku slovenskej verzie iTunes aj Spotify, a na Radio_Head Awards 2013 získala skupina ceny za najlepší album, singel (Otec) aj najlepšiu koncertnú skupinu.

Korben Dallas radi spolupracujú aj s inými hudobníkmi a skupinami. V relácii Rádia_FM sa predstavili so špeciálnym hosťom Andrejom Šebanom. V Česku aj na Slovensku odohrali sériu spoločných koncertov s kapelou Zrní, s Janou Kirschner nahrali pieseň Spolu.

Na festivale Viva Musica! a neskôr aj na festivale Pohoda sa predstavili v sprievode symfonického orchestra. Projekt Korben Dallas Symphony bol zaznamenaný aj na albume Kam ideme (2015), na ktorom v skladbe Sen hosťuje aj Aneta Langerová. 

Predtým v roku 2014 skupina Korben Dallas vydala tretí album "Banská Bystrica", po symfonickej odbočke v roku 2017 opäť rockový album "Stredovek".

Kapela v roku 2019 vydala štúdiový album "Bazén", ktorý produkoval britský producent Eddie Stevens.

V roku 2022 skupina už bez Ľuba Petrušku vydala album "Deti rýb".

Vstupné: 18€ sedenie / 15€ státie
Vstup od 18 rokov

 

Odporúčame

Preßburger Klezmer Band: Koncert pre dva hlasy

So 4.3.2023 / V-klub (Véčko)

TIP

Generácia Z: Krása nevídaná

25.2.2023 - 27.2.2023 / DPOH

TIP

Tizian - ríša farieb

So 11.2.2023 / Kino Nostalgia

TIP

Bratislavské dievčatá

St 8.3.2023 / Weranda

TIP