koncert
Klady Kľudu 4.0
Skupina Klady kľudu 4.0 vystúpi v klube pod lampou, kde pokrstí svoj nový album. Hosťami krstu bude kapela Animal Crackers, Silvia Josifoská a Kristína Prablesková.
Táto akcia sa konala v minulosti

Klady kľudu je bratislavská skupina pôsobiaca od roku 2013. Žánrovo je ťažko zaraditeľná, ale poslucháči v nej nachádzajú okrem odkazu bigbeatu, jazzrocku či fusion sedemdesiatych rokov aj čosi autentické a nové.

Klady Kľudu 4.0 tvoria ostrieľaní hudobníci, ktorí sa pridali k nemenej skúsenému gitaristovi, skladateľovi, spevákovi a textárovi Máriovi Oravskému a vytvorili úplne novú formáciu.

„Mal som niekoľko zostáv pod menom Klady kľudu,“ hovorí frontman. „Keď som sa dal dokopy s týmito pánmi muzikantmi a rozhodli sme sa, že začneme systematicky skúšať, priradili sme k tejto značke číslo 4.0, ktoré sa dá preložiť ako ,verzia skupiny‘ ale aj fakt, že sme kvartet.“

Atmosféru autorskej hudby do veľkej miery určujú aj hĺbavé texty v slovenčine. Skupina sa v minulosti zameriavala hlavne na koncertovanie v rámci klubovej scény v Bratislave a okolí, ale má za sebou aj festivalové pôsobenie, napriklad na festivale Waves, Culturebox.

Debutový album Medzipoplohy  bol venovaný známemu zosnulému slovenskému jazzovému trumpetistovi Martinovi Ďurdinovi, ktorý sa tiež spolupodieľal na jeho nahrávaní.

Klady kľudu je „značka“ gitaristu, skladateľa a textára Mária Oravského. Niekedy v časoch covidových dostala nový obsah v podobe úplne nového zloženia skupiny. To posunulo originálne, harmonicky bohaté a textovo košaté Máriove piesne do trochu iných území. Presvedčivo pulzujúcich, ale aj rozjímavých, impresívnych polôh.

Prišla hudba, ktorá má ambície nezostať na povrchu, ale zároveň nechce poslucháča trápiť a nútiť ho počúvať s vráskou v čele. Pretože život je príliš krátky na hudbu, cez ktorú sa musí človek prebíjať.

Klady Kľudu 4.0 sú:
Mário Oravský – spev, gitary, hudba, texty
Marian Jaslovský – klávesy, flauta, sopránový saxofón, AKAI EWI, elektronika
Ivan Galanský – basgitara
Oliver Ďurčo – bicie, vokály

Silvia Josifoská – spev a.h.
Kristína Prablesková – spev a.h.

Vstupné: predpredaj 10€ / na mieste 15€

Odporúčame

Svetlý zajtrajšok

St 6.12.2023 / Kino Mladosť

TIP

Citlivý človek

So 9.12.2023 / Kino Kultúrka Stupava

TIP

Generácia Z: Krása nevídaná

Po 11.12.2023 / DPOH

TIP

Divadlo K: Jaskyňa

Po 11.12.2023 / Divadlo K, Palackého 5

TIP