koncert
Klady Kľudu 4.0
Klady Kľudu 4.0 pripravuje v súčasnosti svoj nový album. K frontmanovi a autorovi textov Máriovi Oravskému sa pripojili skúsení hudobníci Ivan Galanský, Oliver Ďurčo a Marian Jaslovský a vytvorili tak novú, štvrtú formáciu v histórií kapely. V jej hudbe je cítiť odkaz rockovej minulosti, vplyvy chillout až po občasný nádych fusion so slovenskými textami.
Táto akcia sa konala v minulosti

Klady kľudu je bratislavská skupina pôsobiaca od roku 2013. Žánrovo je ťažko zaraditeľná, ale poslucháči v nej nachádzajú okrem odkazu bigbeatu, jazzrocku či fusion sedemdesiatych rokov aj čosi autentické a nové.

Atmosféru autorskej hudby do veľkej miery určujú aj hĺbavé texty v slovenčine. Skupina sa v minulosti zameriavala hlavne na koncertovanie v rámci klubovej scény v Bratislave a okolí, ale má za sebou aj festivalové pôsobenie, napriklad na festivale Waves, Culturebox.

Debutový album Medzipoplohy je momentálne dostupný na počúvanie a stiahnutie v internetových obchodoch a streamovacích službách ako Spotify, iTunes a ďalších. Tento album bol venovaný známemu zosnulému slovenskému jazzovému trumpetistovi Martinovi Ďurdinovi, ktorý sa tiež spolupodieľal na jeho nahrávaní.

Klady Kľudu aktuálne dokončujú svoj druhý, zatiaľ nepomenovaný album, na ktorý fanúšikov pripravujú novým videosinglom "Jeden deň".

Vstupné 7€ na mieste

Koncert sa koná v rámci litera fest 2022, pozrite si program

Odporúčame

Hodinový set w/ Blame Your Genes

Pi 19.8.2022 / Múzeum hodín MMB

TIP

Zlokot

Št 18.8.2022 / Pink Whale

TIP

Uprising 2022

26.8.2022 - 27.8.2022 / Zlaté piesky

TIP

Trammed

So 5.11.2022 / T3 - kultúrny prostriedok

TIP