koncert
Klady Kľudu 4.0 a Jaslova 60ka
Klady Kľudu 4.0 pripravuje v súčasnosti svoj nový album. K frontmanovi a autorovi textov Máriovi Oravskému sa pripojili skúsení hudobníci Ivan Galanský, Oliver Ďurčo a Marian Jaslovský a vytvorili tak novú, štvrtú formáciu v histórií kapely. V jej hudbe je cítiť odkaz rockovej minulosti, vplyvy chillout až po občasný nádych fusion so slovenskými textami.
Táto akcia sa konala v minulosti

Klady kľudu je bratislavská skupina pôsobiaca od roku 2013. Žánrovo je ťažko zaraditeľná, ale poslucháči v nej nachádzajú okrem odkazu bigbeatu, jazzrocku či fusion sedemdesiatych rokov aj čosi autentické a nové.

Klady Kľudu 4.0 tvoria ostrieľaní hudobníci, ktorí sa pridali k nemenej skúsenému gitaristovi, skladateľovi, spevákovi a textárovi Máriovi Oravskému a vytvorili úplne novú formáciu.

„Mal som niekoľko zostáv pod menom Klady kľudu,“ hovorí frontman. „Keď som sa dal dokopy s týmito pánmi muzikantmi a rozhodli sme sa, že začneme systematicky skúšať, priradili sme k tejto značke číslo 4.0, ktoré sa dá preložiť ako ,verzia skupiny‘ ale aj fakt, že sme kvartet.“

Atmosféru autorskej hudby do veľkej miery určujú aj hĺbavé texty v slovenčine. Skupina sa v minulosti zameriavala hlavne na koncertovanie v rámci klubovej scény v Bratislave a okolí, ale má za sebou aj festivalové pôsobenie, napriklad na festivale Waves, Culturebox.

Debutový album Medzipoplohy  bol venovaný známemu zosnulému slovenskému jazzovému trumpetistovi Martinovi Ďurdinovi, ktorý sa tiež spolupodieľal na jeho nahrávaní.

Kapela chystá nový album. Bude ho charakterizovať sugestívna atmosféra ale aj groove a vždy dôkladná produkcia. „Pieseň prinesiem na skúšku v gitarovej verzii, má harmóniu, melódiu aj texty, ale celkový sound je vecou celej kapely. V kapele sú skvelí muzikanti a presne tak to znie,“ hovorí Mário Oravský. Mám obrovskú radosť z rytmiky, ale aj zo všetkých tých zvukov, ktoré v kvartete vieme poskytnúť.“

Klady Kľudu 4.0 sú:
Mário Oravský – spev, gitary, hudba, texty
Marian Jaslovský – klávesy, flauta, sopránový saxofón, AKAI EWI, elektronika
Ivan Galanský – basgitara
Oliver Ďurčo – bicie, vokály

Vstupné: 9€ predpredaj

Odporúčame

Zelená pošta

Št 25.5.2023 / STARS auditorium, Junácka 10

TIP

Antonín Dvořák: Requiem

5.4.2023 - 6.4.2023 / Slovenská filharmónia

TIP

BRaK - Bratislavský knižný festival 2023

2.6.2023 - 4.6.2023 / Nová Cvernovka

TIP

T3xEThno: Decolonize Your Mind Society (HU) + Shakali (FIN)

Št 15.6.2023 / T3 - kultúrny prostriedok

TIP