koncert
vážna hudba
José Cura - Boleros by Manzanero
Záverečný koncert festivalu Symfónia umenia 2023. Po prvý raz vo svojej kariére venuje tento výnimočný spevák celý koncert hudbe, ktorá vychádza z jeho latinskoamerických koreňov v sprievode jazzového kvinteta a sláčikovej sekcie.
Táto akcia sa konala v minulosti

Slovenské publikum si môže v premiére vychutnať umenie plné vášne a temperamentu, takých príznačných pre tento druh hudby. 

Armando Manzanero patrí k najväčším skladateľom Latinskej Ameriky. Za svoje celoživotné dielo získal cenu Grammy. Tento večer bude plný romantických skladieb ako Como yo te ame, Te extrano, No me platiques a ďalšie.

José Cura je považovaný za jedného z najlepších tenorov súčasnosti, prezývajú ho aj „štvrtý tenor.“ Prvý raz vystúpil vo Verone v roku 1992. O dva roky neskôr vyhral súťaž Operalia, ktorú založil Placido Domingo a odvtedy vystupoval v najprestížnejších koncertných sálach a operných domoch. Známy je svojím nekonvenčným koncertným vystupovaním a charakteristickou interpretáciou rolí talianskych a francúzskych opier, najmä Verdiho Othella a Saint-Saënsovho Samsona,.

Účinkujú:
José Cura, jazzové kvinteto

Dress code: formal
Vzhľadom na spoločenskú udalosť si organizátor v prípade nevhodného oblečenia vyhradzuje právo odmietnuť vám vstup na podujatie. Po začatí koncertu vám už nebude umožnený vstup. 

Vstupné: predpredaj 12€ - 64€

Koncert je súčasťou festivalu Symfónia umenia 2023. Pozrite si kompletný program festivalu.

Odporúčame

Silné cépečkárske reči

St 24.4.2024 / Luna Bar

TIP

PechaKucha Night 55 - Priateľstvo

St 1.5.2024 / Nová Cvernovka

TIP

Mozart, Say, Bartók

9.5.2024 - 10.5.2024 / Slovenská filharmónia

TIP

Emilíana Torrini (IS)

So 26.10.2024 / Majestic music club

TIP