koncert
Jean-Louis Matinier & Kevin Seddiki
V Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca vystúpi jeden z najvýznamnejších akordeonistov v Európe Jean-Louis Matinier.
Táto akcia sa konala v minulosti

Jean-Louis Matinier je jedným z najvýznamnejších akordeonistov v Európe. Okrem dlhoročnej spolupráce s hudobníkmi ako Renaud Garcia-Fons a Juliette Gréco, je známy zo spoločných projektov s velikánmi ako Anouar Brahem, François Couturier, Joseph Tawadros alebo Gianluigi Trovesi.

Nový album pod názvom Rivages (ECM) predstaví v celosvetovej premiére v Bratislave 14. marca 2020. Spoluautorom a spoluhráčom mu bude vynikajúci gitarista Kevin Seddiki.

Gitarista Kevin Seddiki je držiteľom prestížneho Európskeho gitarového ocenenia (European Guitar Award 2009) a je dlhoročným spoluhráčom známeho hudobníka Al di Meolu. Má blízko k jazzu rovnako ako k world music.

J.L. Matinier a K. Seddiki vytvorili projekt, ktorý nazvali « Chamber Jazz Music Opened to the World », výsledkom je ich nový spoločný album.

Vlastné kompozície a nové aranžmány skladieb od skladateľov rôznych epoch (J. S Bach, Gabriel Fauré, Jacques Brel, Sarde, Schumann ai.) vám títo umelci predstavia ako jedinečný vesmír zvukov a textúr v bravúrnom prevedení. Vlastné kompozície a aranžmány rôznych skladieb dopĺňajú improvizáciami. Gitaru a akordeón odhalia v novom svetle skúmajúc hranice oboch nástrojov.

Jean-Louis Matinier – Akordeón
Kevin Seddiki – Gitara

-----------

Vstupenky je možné zakúpiť aj na mieste konania.
Cena na mieste: 15 € / študenti 7€

Odporúčame

Hradby samoty 2020

2.7.2020 - 4.7.2020 / Kaštieľ Moravany nad Váhom, Slovensko

TIP

Limp Bizkit, Static X

Po 3.8.2020 / Eurovia Aréna

TIP

Uprising festival 2020

28.8.2020 - 29.8.2020 / Zlaté piesky

TIP