koncert
IAMX (GB)
Anglický hudobník Chris Corner príde s projektom IAMX predstaviť do Bratislavy dva nové štúdiové albumy. Muzikant, ktorý sa v 90. rokoch dostal do povedomia pôsobením v skupine Sneaker Pimps, vystúpi v našom hlavnom meste po viac než 4 rokoch v rámci turné Fault Lines 1. Okrem materiálu z albumov, ktoré vyjdú na jar a na jeseň 2023, zaznie aj prierez staršími vecami IAMX.
26.09.2023, Ut

Projekt IAMX vo svojej tvorbe primiešava do rocku elektroniku a vytvára nádherné, temnejšie kompozície, často so sexuálnou tematikou, ktorých čaro sa naplno ukazuje práve naživo. Podpisuje sa pod to aj excentrický prejav Chrisa Cornera spolu s vizuálnou šou, ktorá to všetko dofarbuje.

„Som pripravený byť naspäť na pódiu a znovu rozbehnúť moju psychosexuálnu hudobnú terapiu. Čakajte energiu, klasiky aj úplne nové skladby, ktoré ešte len uzrú svetlo sveta. Potrebujem vás tam. Všetok ten pot aj slzy,“ povedal 48-ročný hudobník.

IAMX vydal už 10 albumov a množstvo singlov. Ak ho nepoznáte a chcete to dohnať, skúste napríklad kúsky z rokov 2006 až 2009 ako Spit It Out či My Secret Friend s hosťujúcou Imogen Heap alebo z neskorších single Bernadette, Happiness alebo I Come With Knives s úvodom v nemčine. Nečudo, keďze Corner roky žil v Berlíne, ktorý ho veľmi ovplyvnil. Skladby IAMX môžete inak poznať aj zo seriálu How to Get Away with Murder.

Vstupné: 25€ - 39€

Bratislavský koncert IAMX bude súčasťou koncertnej série Dobrý výber, ktorú z verejných zdrojov finančne podporil Fond na podporu umenia a SOZA. V rámci nej už MMC v minulosti hostil Benjamina Clementinea, Apparata, Movits!, Lamb, The Young Gods, HVOB alebo Nouvelle Vague. 

Odporúčame

Bombastický Johan

Kino Lumière / Kinosála FTF VŠM...

TIP

Leya (USA)

St 21.6.2023 / T3 - kultúrny prostriedok

TIP

Bratislavské panelstory

St 14.6.2023 / Stará radnica MMB

TIP

Pärt, Haydn

Ne 11.6.2023 / Dóm sv. Martina

TIP